< sekcia Šport

Ronaldinho by mal ísť čoskoro na slobodu

Ronaldinho, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Majstra sveta z roku 2002 zatkli v Paraguaji 6. marca spoločne s jeho bratom a manažérom za prekročenie hraníc s falošnými dokladmi.

Asunción 9. augusta (TASR) - Bývalý brazílsky futbalový reprezentant Ronaldinho sa priblížil k prepusteniu na slobodu. Paraguajský prokurátor v piatok vyhlásil, že nebude namietať voči podmienečnému prepusteniu.

Majstra sveta z roku 2002 zatkli v Paraguaji 6. marca spoločne s jeho bratom a manažérom za prekročenie hraníc s falošnými dokladmi. Vo vyšetrovacej väzbe strávil 32 dní, po zaplatení kaucie 1,6 milióna dolárov sa mohol presunúť do domáceho väzenia. To aktuálne trávi v hoteli v Asuncióne.

Podľa informácií paraguajských a brazílskych médií sa nenašli dôkazy, ktoré by potvrdili priamu participáciu Ronaldinha na výrobe falošných dokumentov. Prokurátor mu preto navrhuje udeliť podmienečný trest, pokutu na úrovni 90.000 dolárov a povinnosť prihlásiť sa orgánom v rodnej krajine za účelom nadobudnutia legálnych dokumentov. Informácie pochádzajú zo serveru tbsnews.net.