< sekcia Šport

Ronaldo bude Juventusu chýbať v ligovom šlágri na ihrisku Atalanty

Na snímke vľavo portugalský útočník Juventusu Cristiano Ronaldo, archívne foto. Foto: TASR/AP

Portugalský útočník má problémy so svalovým ohýbačom nohy.

Turín 17. apríla (TASR) - Futbalisti Juventusu Turín sa budú musieť v nedeľňajšom šlágri talianskej futbalovej ligy na ihrisku Atalanty Bergamo zaobísť bez kanoniera Cristiana Ronalda. Portugalský útočník má problémy so svalovým ohýbačom nohy.

Tridsaťšesťročný Ronaldo cíti zdravotné ťažkosti už od predchádzajúceho ligového stretnutia s FC Janov (3:1) a kouč Andrea Pirlo sa ho rozhodol šetriť v snahe vyhnúť sa vážnejšiemu zraneniu. "V uplynulých dňoch sa nedokázal zotaviť z problému s flexorom, ktorý ho trápi od zápasu s Janovom. Proti Atalante tak nebude k dispozícii. Bolo by to príliš riskantné. Zostane v Turíne, aby bol pripravený na stredajší duel s Parmou. Pre nás je to výrazná absencia," povedal Pirlo na adresu najlepšieho strelca Serie A s 25 gólmi.

Podľa kormidelníka Juventusu je za zdravotnými problémami Ronalda aj príliš nahustený kalendár prebiehajúcej sezóny. "Cristiano bol vždy vo vynikajúcej kondícii. Žiaľ, tri zápasy za národny tím viedli k akumulácii únavy, čo je problém pre každého hráča. Povedal mi, že za reprezentáciu mal odohrať iba dve stretnutia, ale jeho neuznaný gól proti Srbsku viedol k tomu, že nastúpil aj v treťom. Inak by už bol k dispozícii klubu. Veľa zápasov a cestovanie mohli viesť k vyčerpaniu," tvrdí Pirlo. Ten už bude mať v nedeľu k dispozícii uzdraveného argentínskeho útočníka Paula Dybalu.

V tabuľke tretí obhajca titulu Juventus a štvrtá Atalanta sú priamymi konkurentmi v boji o miestenky do Ligy majstrov, pred víkendovým kolom talianskej ligy ich v tabuľke delil jediný bod. Informovala agentúra AFP.