< sekcia Šport

RTVS si pripomenie osobnosť J. Vengloša v dokumente zo série GEN.sk

Na archívnej snímke Jozef Vengloš. Foto: TASR/Martin Baumann

Dvakrát sa stal majstrom Československa so Slovanom, raz majstrom Malajzie s FC Kuala Lumpur, sedel na lavičke Sportingu Lisabon, Fenerbahce Istanbul, Celticu Glasgow a JEF Ičihara United.

Bratislava 27. januára (TASR) - Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) si pripomenie osobnosť futbalovej legendy Jozefa Vengloša, ktorý zomrel 26. januára vo veku nedožitých 85 rokov, v stredu o 22.15 h na Dvojke v dokumente zo série GEN.sk. TASR o tom informovala hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová.

Ako tréner získal Vengloš s tímom ČSSR zlatú medailu na ME 1976 v Belehrade a bronzovú na ME 1980 v Taliansku, v roku 1972 bol majstrom Európy s tímom do 23 rokov. Ako vôbec prvý kouč mimo krajín Veľkej Británie pôsobil v anglickom klube v najvyššej súťaži, v sezóne 1990/1991 viedol Aston Villu.

Dvakrát sa stal majstrom Československa so Slovanom, raz majstrom Malajzie s FC Kuala Lumpur, sedel na lavičke Sportingu Lisabon, Fenerbahce Istanbul, Celticu Glasgow a JEF Ičihara United. Na Slovensku ho vyhlásili za futbalového trénera 20. storočia.