Rune zdolal v Paríži Djokoviča a má prvý titul z turnajov Masters

TASR, 6. novembra 2022 18:28

Devätnásťročný Rune sa prvýkrát v kariére prebojoval do finále na turnajoch Masters a získal celkovo tretí titul na okruhu ATP.

Dánsky tenista Holger Rune pózuje s trofejou po výhre nad Novakom Djokovičom zo Srbska vo finále mužskej dvohry na turnaji Masters 1000 v Paríži v nedeľu 6. novembra 2022. Foto: TASR/AP
Paríž 6. novembra (TASR) - Dánsky tenista Holger Rune získal premiérový titul na turnajoch Masters. V nedeľňajšom finále v Paríži zdolal obhajcu triumfu Novaka Djokoviča zo Srbska 3:6, 6:3 a 7:5, keď v treťom sete otočil z 1:3.

Devätnásťročný Rune sa prvýkrát v kariére prebojoval do finále na turnajoch Masters a získal celkovo tretí titul na okruhu ATP. Zároveň je najmladší víťaz parížskeho podujatia od roku 1986, keď triumfoval Boris Becker. Na ceste za víťazstvom vyradil v piatich dňoch piatich hráčov z najlepšej desiatky. Rune sa v pondelok dostane do Top 10 rebríčka ako prvý Dán v histórii.