Rune zdolal v Paríži Djokoviča a má prvý titul z turnajov Masters
TASR, 6. novembra 2022 18:28
Dánsky tenista Holger Rune pózuje s trofejou po výhre nad Novakom Djokovičom zo Srbska vo finále mužskej dvohry na turnaji Masters 1000 v Paríži v nedeľu 6. novembra 2022. Foto: TASR/APDevätnásťročný Rune sa prvýkrát v kariére prebojoval do finále na turnajoch Masters a získal celkovo tretí titul na okruhu ATP. Zároveň je najmladší víťaz parížskeho podujatia od roku 1986, keď triumfoval Boris Becker. Na ceste za víťazstvom vyradil v piatich dňoch piatich hráčov z najlepšej desiatky. Rune sa v pondelok dostane do Top 10 rebríčka ako prvý Dán v histórii.
Holger Rune (Dán.) - Novak Djokovič (Srb.-6) 3:6, 6:3, 7:5
Viac článkov na tému:
Najnovšie články v rubrike
Ronaldo dosiahol neželaný míľnik: Takýto štart sme nechceli
Ronaldo strelil svoj nateraz posledný gól na veľkom reprezentačnom turnaji ešte na MS 2022 v Katare, keď skóroval z penalty proti Ghane.
Konate podpísal štvorročný kontrakt s Realom Madrid
Konate hrával od roku 2021 za anglický Liverpool, s ktorým sa nedohodol na predĺžení spolupráce.
Čech Jurásek si zranil stehenný sval a na šampionáte si už nezahrá
Krajný bek Slavie Praha bol pred štvrtkovým zápasom (18.00 SELČ) proti Juhoafrickej republike hlavný favorit na ľavú stranu obrany, kde mal nahradiť Jaroslava Zeleného.






Halóóó, je niekto doma?




