Pondelok 20. máj 2024Meniny má Bernard

Ruskí hokejisti podľahli Fínom, Česi v Brne zdolali Švédov

V Brne pripravili českí hostitelia lídrom v úvodnom zápase seriálu piatu prehru v sezóne.

Petrohrad 26. apríla (TASR) - Fínski hokejisti zvíťazili vo štvrtok v úvodnom zápase 4. kola seriálu Euro Hockey Tour v Petrohrade nad domácimi Rusmi 2:0. V druhom zápase úvodného dňa programu turnaja pod hlavičkou České hry zdolali v Brne Česi hostí zo Švédska 5:3.

Úradujúci majstri sveta položili základ víťazstva v 33. minúte po tom, čo sa presadil Mikko Mäenpää a 16 sekúnd pred záverečnou sirénou triumf Suomi spečatil gólom do prázdnej bránky Antti Pihlström.

V Brne pripravili českí hostitelia lídrom seriálu piatu prehru v sezóne. Už v úvode druhej časti sa Česi dostali do dvojgólového vedenia, keď Novotný a Tlustý v rozpätí 48 sekúnd upravili skóre z 1:1 na 3:1, no o desať minút "tre kronor" ešte rýchlejším dvojitým úderom v rozpätí 22 sekúnd vyrovnali. Už po ôsmich sekundách poslednej tretiny Plekanec dostal domácich opäť do vedenia, ktoré Průcha osem sekúnd pred sirénou spečatil na víťazstvo 5:3.

Euro Hockey Tour, 4. kolo - České hry, sumáre:

/Petrohrad/
Rusko - Fínsko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 33. Mäenpää, 60. Pihlström

/Brno/
Česko - Švédsko 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
Góly: 20. Němec, 24. Novotný, 24. Tlustý, 41. Plekanec, 60. Průcha - 6. Järnkrok, 34. Kronwall, 34. Harju.