Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Ruskí futbalisti si v príprave poradili so Srbskom

Portugalský futbalista Rafael Leao (vľavo) sa teší z gólu počas prípravného zápasu Portugalsko - Švédsko vo štvrtok 21. marca 2024 v portugalskom Guimaraese. Foto: TASR/AP

UEFA suspendovala Ruskú futbalovú federáciu po začiatku vojny na Ukrajine vo februári 2022.

Bratislava 21. marca (TASR) - Portugalskí futbalisti si poradili vo štvrtkovom prípravnom stretnutí so Švédskom 5:2. Domáci hráči mali zápas pevne vo svojich rukách, už v polčase viedli 3:0.

Pre Portugalsko slúžil súboj ako príprava na EURO 2024. Kvalifikačnú J-skupinu ovládli bez straty bodu, vyhrali ju s osembodovým náskokom pred druhým Slovenskom. Tréner "selecaa" Roberto Martinez šetril v Guimaraesi niekoľko opôr vrátane Cristiana Ronalda, ktorý by sa mal predstaviť až budúci týždeň v ďalšom prípravnom stretnutí so Slovincami. Tí vo štvrtok remizovali s domácou Maltou 2:2, prvý gól hostí strelil v Ta' Qali bývalý hráč Slovana Bratislava Andraž Šporar.

Ruskí reprezentanti zvíťazili v Moskve nad Srbskom hladko 4:0, pre domácich to bol prvý duel s členom Európskej futbalovej únie (UEFA) od novembra 2021. Kľúčový moment sa udial v 21. minúte, keď obranca hostí Milan Gajič fauloval v šestnástke domáceho Daniila Chluseviča, dostal červenú kartu a následný pokutový kop premenil Anton Mirančuk. Početnú výhodu využili Rusi potom ešte na tri góly.

UEFA suspendovala Ruskú futbalovú federáciu po začiatku vojny na Ukrajine vo februári 2022 a "zborná" tak nemohla hrať súťažné zápasy. Tím trénera Valerija Karpina hrával v uplynulých dvoch rokoch prípravné duely, až doposiaľ to však nebolo s európskymi súpermi.

Portugalsko - Švédsko 5:2 (3:0)

Góly: 24. Leao, 33. Nunes, 45. Fernandes, 57. Bruma, 62. Ramos - 59. Gyokeres, 90. Nilsson

Malta - Slovinsko 2:2 (0:1)

Góly: 54. Guillaumier, 58. Pisani - 28. Šporar, 81. Šeško

Rusko - Srbsko 4:0 (2:0)

Góly: 22. An. Mirančuk (z 11 m), 32. Osipenko, 55. Al. Mirančuk, 90.+1 Sergejev, ČK: 21. Gajič (Srb.)

Cyprus - Lotyšsko 1:1 (1:0)

Góly: 34. Pittas - 85. Ciganiks

Čierna Hora - Bielorusko 2:0 (2:0)

Góly: 27. Marušič, 45. Krstovič