Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Rusko zdolalo v otváracom dueli slovenskej skupiny Litvu

Na snímke umiestňovanie reklamného bannera k majstrovstvám Európy v hádzanej mužov 2022 na Steel Arénu v Košiciach 12. januára 2022, kde sa odohrajú zápasy v F-skupine na majstrovstvách Európy v hádzanej mužov 2022. Foto: TASR – František Iván

Aj vďaka streleckej potencii celkovo deväťgólového Sergeja Kosorotova si ruský tím po zmene strán udržiaval sľubný náskok.

Košice 13. januára (TASR) - Hádzanári Ruska vyhrali v otváracom dueli F-skupiny ME v košickej Steel Aréne nad Litvou 29:27. V skupine účinkuje aj slovenská reprezentácia, ktorá nastúpila na svoj prvý zápas o 20.30 h proti Nórsku. Do hlavnej fázy šampionátu na Slovensku a v Maďarsku sa prebojujú prvé dva tímy.

Rusi odštartovali duel vo veľkom štýle. Od stavu 1:1 nasledovala ich šesťgólová šnúra a po desiatich minútach viedol favorit suverénne 7:1. "Zbornej" v prvej štvrťhodine perfektne fungovala obrana na čele s brankárom Viktorom Kirejevom a jeho spoluhráči sa presadzovali aj v ofenzíve. Litovčania, podporovaní početnou enklávou priaznivcov v košickej hale, síce znížili na 5:8, ale v polčase mali napokon päťgólové manko. Aj vďaka streleckej potencii celkovo deväťgólového Sergeja Kosorotova si ruský tím po zmene strán udržiaval sľubný náskok a hoci Litva mohutne finišovala a v poslednej minúte znížila na rozdiel gólu, na vyrovnanie jej už nezostal čas. Daniil Šiškarjov spečatil výhru svojho tímu v koncovke na 29:27.

Litva bude v sobotu 15. januára o 18.00 h druhým súperom Slovákov, ktorí uzavrú svoje účinkovanie v základnej skupine duelom proti Rusku v pondelok 17. januára (18.00 h).

F-skupina (Košice):

Rusko - Litva 29:27 (14:9)

Najviac gólov: Kosorotov 9, Šiškarjov 7 - Malašinskas 5, Drabavičius a Petreikis po 4. Rozhodovali: Eliasson, Palsson (obaja Isl.)