Ružomberok remizoval s Trnavou v 7. kole Corgoň ligy

Gól v sieti Trnavy počas prvého polčasu zápasu 7. kola slovenskej futbalovej Corgoň ligy medzi MFK Ružomberok a FC Spartak Trnava v sobotu 25. augusta 2012 v Ružomberku. Foto: TASR/Dušan Hein

Herne zaujímavý a už od začiatku rušný zápas skončil výsledkom 2:2.

Ružomberok 25. augusta (TASR) - Od začiatku to bol rušný a zaujímavý futbal. V 3. min. Serečin po pravej strane prešiel všetko, čo mu stálo v ceste, dostal sa hlboko do šestnástky Spartaka a Gross si jeho center zasunul do vlastnej brány. O štyri minúty mohol Serečin zvýšiť na 2:0, keď sa sám rútil na Filipka, no stroskotal na vybiehajúcom gólmanovi hostí. V 17. min Zich nešťastne loptu prihral Stožickému, no Trnavčan to nevyužil. Dôležitý okamih priniesla 20. min, Stožický sa po kolmom pase dostal až za obranu Liptákov, P. Maslo ho tesne pred šestnástkou stiahol, za čo uvidel červenú kartu a Karhan z nariadeného priameho kopu vyrovnal.

Trnavský obranca Patrik Gross (vľavo) strieľa vlastný gól do siete svojho brankára Miroslava Filipka (vpravo), tiesnený ružomberským útočníkom Mulumbaom Mukendim (uprostred) počas zápasu 7. kola slovenskej futbalovej Corgoň ligy medzi MFK Ružomberok a FC Spartak Trnava v sobotu 25. augusta 2012 v Ružomberku.

V 27. min prenikajúceho Mukendiho vo "veľkom vápne" fauloval Koubský a Ďubek z penalty zase dostal domácich do vedenia. V 32. min Zich len pred seba vyrazil Koubského hlavičku a potom Mukendi odvrátil ešte aj dorážku toho istého hráča. V 38. min Vlaskova hlavička minula cieľ, no v 39. minúte Nikolič už, na dvakrát, vyrovnal na 2:2.

Zľava ružomberský útočník Mulumba Mukendi a trnavský obranca Jiří Koubský bojujú o loptu počas zápasu 7. kola slovenskej futbalovej Corgoň ligy medzi MFK Ružomberok a FC Spartak Trnava v sobotu 25. augusta 2012 v Ružomberku.

Hneď od začiatku druhého polčasu sa Trnavčania nasťahovali na domácu polovicu a Ružomberčania načas akoby prestali hrať. Celkove po prestávke rýchle tempo z prvej štyridsaťpäťminútovky upadlo. Trnava, s výhodou jedného muža v poli, mala dlho prevahu, no v 68. min. pred bránou Spartaka pohrozil Mukendi. Avšak vzápätí Karhan z kroka trafil iba brvno. V závere aj Ružomberčania vystrčili ofenzívne rožky. V 78. Greššák vysunul Luptáka a po jeho centri Mikendi koníčkom mieril iba nad. Hneď na to Zich reflexívne nohou vyrazil prízemnú strelu Tomačeka. V 89. min. po faule Mukendiho na Čarnotu Chmura ružomberskému útočníkovi ukázal červenú kartu a tak Liptáci dohrávali len deviati. Na skóre sa ale už nič nezmenilo.

Zľava ružomberský útočník Filip Serenčin a trnavský stredopoliar Miroslav Karhan bojujú o loptu počas zápasu 7. kola slovenskej futbalovej Corgoň ligy medzi MFK Ružomberok a FC Spartak Trnava v sobotu 25. augusta 2012 v Ružomberku.

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: "Žiaľ, dnes bol hlavným režisérom zápasu rozhodca, keď rovnaké zákroky neposúdil rovnako, nášho hráča vylúčil a súperovho nie. Zápas tak nabral iný priebeh. Svojim chlapcom nemám čo vyčítať, hoci sedemdesiat minút hrali oslabení o jedného hráča, dokázali si v poslednej desaťminútovke vytvoriť tri gólové šance, ktoré sme nepremenili. Som presvedčený, že keby bol počet hráčov na ihrisku vyrovnaný, tak zápas vyhráme."

Pavel Hoftych, tréner Trnavy: "Videli sme dosť divoký zápas, my sme inkasovali hneď v úvode, potom sme šťastne vyrovnali na 1:1. Získali sme aj početnú výhodu, no dlho sme si ju neužili. Za chvíľku sme vyrobili penaltu a súper išiel zase do vedenia. Do polčasu sme vyrovnali. V závere polčasu sme mali najviac šancí, no v koncovke sme boli jaloví. V druhom polčase, hoci sme boli v početnej výhode, hru sme príliš rozťahovali do šírky, miesto toho, aby sme boli priamočiarejší a súpera dostali do väčších problémov. Naopak súper bol nebezpečný v protiútokoch."

MFK Ružomberok – Spartak Trnava 2:2 (2:2)

Góly: 4. Gross (vlastný), 27. Ďubek z 11 m - 22. Karhan, 39. Nikolič. Rozhodoval: Chmura, ŽK: Práznovský, Ďubek - Koubský, Vlasko, ČK: 20. P. Maslo, 89. Mulendi (obaja MFK), 2386 divákov.

Zostavy a striedania:

MFK Ružomberok: Zich – P. Maslo, Práznovský, Greššák, Nosek – M. Nagy – Lupták (90+. M. Jurkemik), Ďubek Š. Pekár (59.Almaský) – Serečin (90+. Bielák), Mukendi

Spartak Trnava: Filipko – Janečka (63. Tomaček), Gross, Koubský, Hanzel – Kaščák (78. P. Čarnota), Karhan – Sabo, Vlasko, Stožický (55. Ciprys) – Nikolič