Quantcast
< sekcia Šport

Rybakinová prešla do štvrťfinále vo Wimbledone cez Martičovú

Kazašská tenistka Jelena Rybakinová podáva proti Chorvátke Petre Martičovej v osemfinále dvojhry žien na grandslamovom tenisovom turnaji Wimbledon v Londýne 4. júla 2022. Foto: TASR/AP

Rybakinovú čaká druhé grandslamové štvrťfinále.

Wimbledon 4. júla (TASR) - Rumunská tenistka Simona Halepová postúpila do štvrťfinále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Šestnásta nasadená hráčka zdolala v osemfinále štvorku turnaja Paulu Badosovú zo Španielska hladko 6:1, 6:2 za 59 minút.

Halepová je poslednou grandslamovou víťazkou, ktorá ešte zostala v hre o titul v ženskej dvojhre. Na londýnskej tráve si môže zapísať druhý triumf, keď uspela už v roku 2019. "Odohrala som vynikajúci zápas. Keď som nastúpila na stretnutie, okamžite zo mňa opadla akákoľvek nervozita. Zlepšujem sa každý deň, teším sa na ďalšie stretnutie," povedala priamo na kurte Halepová, ktorá na turnaji nestratila ešte ani set.

Kazaška Jelena Rybakinová vyradila Chorvátku Petru Martičovú. Nasadená sedemnástka zvíťazila v dvoch setoch 7:5, 6:3. Rybakinovú čaká druhé grandslamové štvrťfinále, medzi najlepšou osmičkou bola už minulý rok na Roland Garros.

Nasadená dvadsiatka Amanda Anisimovová z USA prešla cez Francúzku Alize Cornetovú po dvojsetovom súboji 6:2, 6:3. V zápase nenasadených hráčok otočila Austrálčanka Ajla Tomljanovičová duel s Francúzkou Alize Cornetovou a zvíťazila 4:6, 6:4, 6:3. V štvrťfinále sa tak stretne Halepová s Anisimovovou a Rybakinová s Tomljanovičovou.


ženy - dvojhra - osemfinále:

Amanda Anisimovová (USA-20) - Harmony Tanová (Fr.) 6:2, 6:3
Ajla Tomljanovičová (Austr.) - Alize Cornetová (Fr.) 4:6, 6:4, 6:3
Simona Halepová (Rum.-16) - Paula Badosová (Šp.-4) 6:1, 6:2
Jelena Rybakinová (Kaz.-17) - Petra Martičová (Chorv.) 7:5, 6:3