< sekcia Šport

Saganove dojmy z Bory: Mám rád ľudí, ktorí iba nehovoria, ale konajú

Na archívnej foto Peter Sagan. Foto: TASR/Michal Svítok

Vyjadril sa aj k téme dopingu. Podľa jeho slov je teraz na cestách nová generácia cyklistov, ktorá je čistá. Inšpektori vždy vedia miesto nášho pobytu, môžu kamkoľvek za nami prísť, dodal Sagan.

Gandia 13. decembra (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan hodnotí prvé dojmy z tímu Bora-hansgrohe veľmi kladne. V španielskej Gandii začal úvodným tréningovým kempom so stajňou prípravu na novú sezónu.

Dvojnásobný majster sveta nezľavil zo svojich cieľov pre budúci rok, na jar sa predstaví na tradičných klasikách, v lete ho čaká Tour de France a sezónu zakončí na majstrovstvách sveta. Z nového tímu má zatiaľ veľmi dobré dojmy: "Páči sa mi atmosféra v družstve. Necítim, že by som zmenil tímové farby. Vedenie tvrdo pracovalo, aby získalo jazdcov a potrebný personál."

Na tlačovej konferencii sa Sagan vyjadril aj k téme dopingu. Podľa jeho slov je teraz na cestách nová generácia cyklistov, ktorá je čistá. "Vždy vedia miesto nášho pobytu, inšpektori môžu kamkoľvek za nami prísť," citovala agentúra DPA slová slovenského cyklistu.

Vedenie nového tímu angažovalo okrem Sagana aj jeho krajanov Erika Bašku, Michaela Kolářa a Juraja Sagana. Zo zahraničných tvári je známy najlepší vrchár uplynulej Tour de France Poliak Rafal Majka, Talian Matteo Pelucchi či česká dvojica Leopold König a Jan Bárta. "Je to pre mňa veľký okamih. Predchádzajúcich šesť mesiacov bolo veľmi zaujímavých. Zo 40 zamestnancov sme vyrástli na 80. Všetci majú veľký zápal," uviedol šéf tímu Ralph Denk.

Sagan s ním zatiaľ nestrávil príliš veľa času, no dojmy mal len pozitívne. "S Ralphom sme sa stretli iba raz, ale sadli sme si. Mám rád ľudí, ktorí iba nehovoria, ale konajú," povedal na jeho adresu Sagan, ktorý prišiel do nového tímu z Tinkoffu a podľa nemeckých médií zarobí približne štyri milióny eur za sezónu.