La Liga: Real Madrid zdolal Valenciu

Futbalisti Realu Madrid sa tešia po strelení gólu v zápase 23. kola La Ligy Real Madrid - CF Valencia v Madride 14. februára 2021. Foto: TASR/AP

Betis triumfoval vo Villarreale 2:1 a je siedmy so stratou troch bodov na svojho nedeľňajšieho súpera.

Madrid 14. februára (TASR) - Futbalisti Realu Madrid vyhrali v nedeľnom dueli 23. kola španielskej ligy doma nad Valenciou 2:0. Po treťom triumfe v najvyššej súťaži za sebou majú na druhej priečke tabuľky päťbodové manko na Atletico Madrid, ktoré má dva zápasy k dobru.

Real rozhodol o svojom víťazstve už v prvom polčase. Najskôr v 12. minúte otvoril skóre Karim Benzema a tri minúty pred prestávkou zvýšil na 2:0 Toni Kroos. Po zmene strán už gól nepadol, presný zásah domáceho Ferlanda Mendyho neuznali arbitri pre ofsajd. Real sa odpútal na rozdiel troch bodov od tretej Barcelony, ktorá má však zápas k dobru.

San Sebastian vyhral na ihrisku Getafe 1:0 a poskočili na piate miesto tabuľky. Jediný gól zápasu zaznamenal v 30. minúte Alexander Isak. Osasuna uspela na pôde Levante 1:0 a figuruje na 12. priečke. Betis triumfoval vo Villarreale 2:1 a je siedmy so stratou troch bodov na svojho nedeľňajšieho súpera.