Quantcast
< sekcia Šport

SBL: Tréner Handlovej nebude Miloševič, ale Chorvát Bujan

Na snímke hráči Handlovej. Foto: TASR/František Iván

Po viac ako dvoch rokoch sa na lavičku "baníkov" vracia Tihomir Bujan. Práve tím z hornej Nitry naposledy viedol, následne bol šéftrénerom mládeže v chorvátskom Zadare.

Handlová 1. augusta (TASR) – Tréner basketbalového klubu MBK Baník Handlová nebude v sezóne 2022/2023 Srb Nenad Miloševič, ale 54-ročný Chorvát Tihomir Bujan.

"Len nedávno sme verejnosť informovali o uzatvorení kontraktu s Nenadom Miloševičom, ktorý mal v nastávajúcej sezóne držať handlovské kormidlo. Po zverejnení tejto informácie ani jedna zo zmluvných strán nepochybovala o ďalšej spolupráci a manažment nášho klubu považoval trénerskú otázku za definitívne vyriešenú. Žiaľ, nie všetko v živote plynie podľa predstáv a po opätovnej komunikácii vedenia Baníka s Nenadom Miloševičom sa museli naše cesty rozísť skôr, ako sa vôbec spojili. Nepovažujem za korektné uvádzať podrobnosti rokovania, ktoré zapríčinili túto situáciu, no môžem povedať, že ani jedna zo zmluvných strán s nastavením podmienok spolupráce nesúhlasila. Spoluprácu s ním do budúcnosti nevylučujeme a prajeme mu veľa úspechov v jeho sľubnej a rozvíjajúcej sa trénerskej kariére," vysvetlil člen správnej rady klubu Pavel Procner.

Po viac ako dvoch rokoch sa na lavičku "baníkov" vracia Tihomir Bujan. Práve tím z hornej Nitry naposledy viedol, následne bol šéftrénerom mládeže v chorvátskom Zadare. Na Slovensku získal v sezóne 2018/2019 ligové striebro ako kouč Prievidze. "Po tom, ako ma vedenie handlovského Baníka kontaktovalo, som dlho nepremýšľal. V klube som krátku dobu pôsobil, našu spoluprácu však prerušila pandémia koronavírusu. V spomínanom období ale boli ku mne ľudia v klube korektní a ja som sa tešil na spoluprácu s nimi. V Handlovej sme začali budovať krásny príbeh, ktorý bol neželane prerušený. Verím, že sa k nemu vrátime a budeme pokračovať v tom, čo sme pred časom začali. V Handlovej sa zložilo nové a mladé mužstvo, ktoré ešte aj v týchto okamihoch budujeme. Verím, že na nás čaká dobrá sezóna a moji zverenci budú zo dňa na deň výkonnostne rásť," cituje staronového trénera Handlovej oficiálna klubová webstránka.