Schranz s Berom prispeli gólmi k postupu Slavie a Arnhemu do EKL

Na archívnej snímke Matúš Bero. Foto: TASR - Martin Baumann

Postup do osemfinále si vybojovali aj Leicester City, Olympique Marseille, PSV Eindhoven a Bodo/Glimt.

Bratislava 24. februára (TASR) - Slovenskí futbaloví reprezentanti Ivan Schranz a Matúš Bero prispeli vo štvrtok gólmi k postupu Slavie Praha a Vitesse Arnhem do osemfinále Európske konferenčnej ligy. "Zošívaní" zdolali v odvete play off Fenerbahce Istanbul 2:0, Arnhem si poradil s Rapidom Viedeň.

Schranz sa v 19. minúte duelu v Edene dostal k odrazenej lopte a prudkou strelou otvoril skóre. Ďalšie dva presné zásahy Slavie pridal Nigérijčan Yira Sor. Bero v odvetnom súboji play pff s Rapidom zvýšil na 2:0. V 19. minúte si spracoval loptu na prsiach a strelou po zemi prekonal brankára rakúskeho tímu.

Futbalisti Sparty Praha nepostúpili do osemfinále, keď prehrali na pôde Partizanu Belehrad 1:2, doma podľahli srbskému súperovi 0:1. Slovenský brankár Dominik Holec i obranca Dávid Hancko odohrali v Belehrade celý zápas, Lukáš Haraslín bol na trávniku do 70. minúty. Partizan začal aktívne a už v 7. minúte sa ujal vedenia zásluhou Ricarda Gomesa, ktorý sa pohral s obranou Sparty a strelou po zemi prekonal Holeca. V 24. minúte zvýšil Gomes po rohovom kope hlavičkou na 2:0. Sparte sa už v závere podarilo iba znížiť, keď po prihrávke Hancka sa presadil Adam Hložek.
Na snímke stredopoliar City Harvey Barnes oslavuje svoj gól v odvete play off osemfinále Európskej konferenčnej ligy vo futbale Randers FC - Leicester City vo štvrtok 24. februára 2022.

Postup do osemfinále si vybojovali aj Leicester City, Olympique Marseille, PSV Eindhoven a Bodo/Glimt. Žreb osemfinále je na programe v piatok o 13.00 SEČ v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

odvetné zápasy baráže o osemfinále EKL 2021/2022:

Slavia Praha - Fenerbahce Istanbul 3:2 (2:1)

/prvý zápas 3:1, postúpilo Bodo/Glimt/

Karabach - Olympique Marseille 0:3 (0:1)

Góly: 12. Gueye, 77. Guendouzi, 90+2. Fuente

/prvý zápas 1:3, postúpil Olympique/

Maccabi Tel-Aviv - PSV Eindhoven 1:1 (0:0)

Góly: 90. Saborit - 84. Vertessen

/prvý zápas 0:1, postúpil Eindhoven/

Partizan Belehrad - Sparta Praha 2:1 (2:0)

Góly: 7. a 24. Gomes - 85. Hložek, ČK: 66. Gomes (Partizan) po druhej ŽK

/D. Holec a D. Hancko odohrali za Spartu celý zápas, L. Haraslín hral do 70. minúty/
/prvý zápas 1:0, postúpil Partizan/

Randers FC - Leicester City 1:3 (0:1)

Góly: 84. Odey - 70. a 74. Maddison, 2. Barnes

/prvý zápas 1:4, postúpil Leicester/