Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 26. december 2025Meniny má Štefan
< sekcia Šport

Šesť tímov anglickej Premier League absolvuje v júli turnaj v USA

Na snímke zľava hráč Liverpoolu Mohamed Salah a hráč v drese Chelsea Marc Cucurella počas zápasu 4. apríla 2023. Foto: TASR/AP

V úvodnom dueli proti sebe nastúpia Chelsea a Brighton.

Londýn 11. apríla (TASR) - Šesť tímov z najvyššej anglickej futbalovej súťaže si predsezónnu prípravu vyplní turnajom v USA. V deviatich zápasoch "Summer Series" sa predstavia FC Chelsea, Newcastle United, Aston Villa, FC Fulham, Brighton a Brentford.

"Naše kluby majú v USA veľkú fanúšikovskú základňu. Američania na diaľku vášnivo sledujú ich zápasy počas sezóny," uviedol výkonný riaditeľ Premier League Richard Masters.

Zápasy v rámci turné v USA sa uskutočnia v termíne 22.-30. júla. Hrať sa bude v Atlante, Orlande, Philadelphii, Harrisone, New Jersey a Landoveri. V úvodnom dueli proti sebe nastúpia Chelsea a Brighton.