Sheffield United remizoval s FC Fulham v 5. kole Premier League

Ilustračná snímka. Foto: TASR Jozef Ďurník

V 77. minúte skóroval po peknej individuálnej akcii Ademola Lookman, no domáci dokázali päť minút pred koncom vyrovnať z pokutového kopu.

Londýn 18. októbra (TASR) - Futbalisti Sheffieldu United a Fulhamu si v nedeľňajšom stretnutí 5. kola anglickej Premier League podelili body po remíze 1:1.

V súboji tímov, ktoré v úvodných štyroch zápasoch nezískali ani bod, boli bližšie k výhre Londýnčania. V 77. minúte skóroval po peknej individuálnej akcii Ademola Lookman, no domáci dokázali päť minút pred koncom vyrovnať z pokutového kopu.

Hráči Tottenhamu strelili West Hamu tri góly v priebehu úvodných šestnástich minút, no aj tak napokon iba remzovali 3:3. West Ham začal mazať náskok súpera až v 82. minúte a vyrovnal z poslednej akcie duelu. V sieti skončila aj s prispením brvna parádna strela striedajúceho Manuela Lanziniho spoza šestnástky v štvrtej minúte nadstaveného času.

Slovenský reprezentačný brankár Marek Rodák sedel iba na lavičke Fulhamu.

sumár - 5. kolo:

Sheffield United - FC Fulham 1:1 (0:0)

Góly: 85. Sharp (z 11 m) - 77. Lookman

/M. Rodák (Fulham) sedel na lavičke náhradníkov/

Crystal Palace - Brighton & Hove Albion 1:1 (1:0)

Góly: 19. Zaha (z 11 m) - 90. Mac Allister, ČK: 90.+3. Dunk (Brighton)

Tottenham Hotspur - West Ham United 3:3 (3:0)

Góly: 8. a 16. Kane, 1. Son - 82. Balbuena, 85. Sanchez (vlastný), 90.+4. Lanzini