Quantcast
< sekcia Šport

Shiffrinová obdivuje Swiatekovej tenis a mentálnu odolnosť

Americká slalomárka Mikaela Shiffrinová. Foto: TASR/AP

Dvadsaťsedemročná lyžiarka je známa tým, že sa angažuje v oblasti duševného zdravia.

New York 8. júna (TASR) – Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová našla svoj vzor v tenistke Ige Swiatekovej. Uviedla, že sledovať hru 21-ročnej Poľky je inšpiratívne pre jej duševné zdravie.

Shiffrinová mala pred februárovou olympiádou v Pekingu na konte 73 víťazstiev v pretekoch Svetového pohára a rekordných 47 v slalome. Z Pekingu si však neodniesla žiadnu medailu, tri disciplíny ani nedokončila. Po hrách sa ozvali aj kritické hlasy, no Američanka sa napokon stala celkovou víťazkou Svetového pohára a získala štvrtý veľký krištáľový glóbus.

Dvadsaťsedemročná lyžiarka je známa tým, že sa angažuje v oblasti duševného zdravia. V minulosti sa podelila o svoje skúsenosti s úzkosťou z výkonov a po smrti svojho otca v roku 2020 na tom tiež nebola najlepšie. Na vrchole zjazdárskeho športu však operuje už viac ako desať rokov a pre mnohých je veľkým vzorom. Teraz podľa portálu essentiallysports.com sama vyjadrila obdiv voči tenisovej osobnosti, svetovej jednotke, ktorá cez víkend dominantným spôsobom triumfovala na grandslamovom Roland Garros. Shiffrinová má k tenisu blízko a vo voľnom čase sa mu venuje už od útleho veku. Aj v súčasnosti ho začleňuje do svojho tréningového režimu.

Veľa som sa naučila, keď som sledovala tvoju hru a vyrovnanosť. Z môjho pohľadu je na mentálnej hre vždy čo zlepšovať. Prídu vzostupy a pády, ale to je len ďalšia súčasť života,“ napísala Shiffrinová na Twitteri v reakcii na Swiatekovej vyjadrenie, že ju americká zjazdárka inšpiruje v spôsobe, ako sa vyrovnať s tlakom, napríklad po neúspešnej olympiáde. Shiffrinová pre tennis.com tiež zdôraznila: „Bez ohľadu na to, ako sa v danom momente cíti, Iga má vždy schopnosť zahrať neuveriteľný tenis.“