Nedela 2. jún 2024Meniny má Xénia, Oxana

SHL: Žilina deklasovala Trebišov 8:2 a zvýšila náskok na čele

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Tretí je Prešov, ktorý prehral na ľade Považskej Bystrice 2:3 po predĺžení.

Bratislava 3. novembra (TASR) - Vlci Žilina deklasovali v 15. kole Tipos Slovenskej hokejovej ligy (SHL) Trebišov 8:2 a po piatom víťazstve v sérii si upevnili vedúce postavenie v tabuľke. Na čele majú už päťbodový náskok pred druhými Topoľčanmi, ktoré zdolali v piatok Žiar nad Hronom 3:2 až po predĺžení. Víťazný gól domácich strelil tri sekundy pred koncom predĺženia ukrajinský útočník Oleksandr Plochotnik.

Tretí je Prešov, ktorý prehral na ľade Považskej Bystrice 2:3 po predĺžení. O skóre je štvrtá Skalica, Záhoráci uspeli u nováčika z Rimavskej Soboty 4:1.

Aquacity Pikes - TSS GROUP Dubnica 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 24. Valigura (M. Mešár), 57. Valigura (Kylnar, Česánek) – 5. Géci (E. Švec, J. Uram), 36. Mikula (Kluka, Tybor), 44. Tybor (Kapičák, Kluka). Rozhodovali: Smrek, Čahoj - Drblík, Knižka, vylúčení: 3:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 112 divákov

HK Gladiators Trnava - Modré krídla Slovan 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly: 36. Kukumberg (Miklík, Zahradník), 36. Škultéty (Alapuranen, Kupka), 51. Miklík – 35. Lukošik (Hauser, Jendek), 47. Hajnik (Včelka, Jendek). Rozhodovali: Rojík, Moller - Bezák, Ševčík, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 230 divákov

VLCI Žilina - HK STEEL TEAM Trebišov 8:2 (3:0, 2:1, 3:1)

Góly: 4. R. Varga (Galamboš), 11. Galamboš (Beták), 12. Ulrych (S. Rehák), 33. R. Varga (Jansons, Galamboš), 35. Benko (Lopušan, Bakala), 44. R. Varga (Beták, Galamboš), 46. Galamboš (R. Varga), 49. Mráz (Koyš) – 37. A. Varga (Škrek, Šimčák), 54. Romanov (S. Nagy). Rozhodovali: Lesay, Bachúrik - Haringa, Kráľ, vylúčení: 5:2, navyše: Belluš - Bodnár obaja 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1326 divákov

HKM Rimavská Sobota - HK ESMERO Skalica 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Góly: 43. Cútt (Ďaloga, Nazarov) – 5. Hujsa (Droppa), 11. Vybíral (Obdržálek, Jurík), 54. Šátek (Janík), 59. Hujsa (Bernát). Rozhodovali: Kalina, Vido - Janiga, Hajnik, vylúčení: 4:6, presilovky a oslabenia: 0:0, 573 divákov

HK ‘95 Považská Bystrica - HC Prešov 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 20. Jakubec (Rufati), 53. Hlinka (Zemko, Volko), 64. Vorona (Tománek, Zaťko) – 4. Jendroľ (Ščurko, Zyrianov), 39. Ščurko (Leščenko). Rozhodovali: Mĺkvy, Valach - Staššák, Hanko, vylúčení: 5:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 438 divákov

HC Topoľčany - HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:2 pp (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 8. Šandor (Urban), 43. Novák (Dosek, Šachvorostov), 65. Plochotnik – 7. Kremnický (Tatár), 20. Suľovský (Šeliga, Šramaty). Rozhodovali: Krist, Klejna - Zelený, Rehák, vylúčení: 6:10, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1932 divákov

Vladimír Matejov, asistent trénera HC Topoľčany: "V prvom rade by som chcel pochváliť chlapcov, ako odohrali ďalší zápas v krátkom časovom slede a samozrejme, divákov, ktorí nás celý čas fantasticky povzbudzovali. Videli veľmi dobrý duel. Žiar hral kvalitne, dobre bránil aj so skvelým brankárom Petríkom. Kvôli nemu sme nepremenili množstvo šancí a nerozhodli sme tak stretnutie už v riadnom hracom čase."

Tomáš Nádašdi, asistent tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: "Bol to výborný zápas vo vynikajúcej atmosfére. Začali sme veľmi dobre, zodpovedne sme dodržiavali to, čo sme si povedali. Škoda nejakých príležitostí v druhej tretine, ktoré sme nepremenili a hlavne škoda tých oslabení. Chlapcom by som chcel poďakovať za dnešný výkon, že to ubojovali až do predĺženia."