< sekcia Šport

Šikyňa skončil na celkovom 27. mieste v MS FIM MXGP

Na archívnej snímke Richard Šikyňa. Foto: Facebook Richard Šikyňa #102

Sezónu 2020 výrazne ovplyvnila pandémia koronavírusu, ktorej bol prispôsobený kalendár pretekov.

Bratislava 19. novembra (TASR) - Slovenský reprezentant v motokrose Richard Šikyňa obsadil v seriáli majstrovstiev sveta FIM MXGP 27. miesto. Jazdec českého tímu JD Gunnex KTM Team štartoval v triede MX2 a do celkového hodnotenia si pripísal 72 bodov.

Oproti vlaňajšiemu 20. miestu si tak pohoršil o sedem priečok. Sezóna 2020 mu nevyšla podľa predstáv a vo viacerých pretekoch doplatil na technické problémy, jazdecké chyby i zranenia. Tomu sa nevyhol ani v záverečných pretekoch sezóny v Taliansku, keď spadol krátko po štarte do finálovej jazdy a pre zranenie chrbta sa pre neho podujatie skončilo. "Mám pred sebou prestávku, v ktorej budem mať čas doliečiť zranenia a oddýchnuť si po náročnej sezóne," konštatoval Šikyňa.

Sezónu 2020 výrazne ovplyvnila pandémia koronavírusu, ktorej bol prispôsobený kalendár pretekov. Celkovo sa ich uskutočnilo 18, pričom na jednom mieste sa súťažilo trikrát. V triede MXGP si svoj štvrtý titul majstra sveta vyjazdil Slovinec Tim Gajser pred Švajčiarom Jeremym Seewerom a Talianom Antoniom Cairolim. V Šikyňovej triede MX2 triumfoval Francúz Tom Vialle pred Jagom Geertsom z Belgicka a tretím Maxime Renauxom z Francúzska.