Simon Yates vyhral Tirreno - Adriatico, časovka pre Gannu

Britský cyklista Simon Yates (Mitchelton-Scott) sa teší na pódiu z celkového triumfu po záverečnej 8. etape pretekov Tirreno Adriatico v San Benedetto del Tronto 14. septembra 2020. V záverečnej 8. etape, ktorou bola časovka na 10 km v meste San Benedetto del Tronto, bol najrýchlejším jazdcom Talian Filippo Ganna z Ineosu Grenadiers. Foto: TASR/AP

Najrýchlejším jazdcom v pondelok bol Talian Filippo Ganna z Ineosu Grenadiers.

San Benedetto del Tronto 14. septembra (TASR) - Víťazom cyklistických pretekov Tirreno-Adriatico v Taliansku sa stal Brit Simon Yates z tímu Mitchelton-Scott. V záverečnej 8. etape, ktorou bola časovka na 10 km v meste San Benedetto del Tronto, udržal prvú priečku v celkovom poradí o 17 sekúnd pred krajanom Geraintom Thomasom z Ineosu Grenadiers.

Najrýchlejším jazdcom v pondelok bol Talian Filippo Ganna z Ineosu Grenadiers. Thomasovi patrila v 8. etape štvrtá priečka a tá ho v klasifikácii posunula o jednu priečku pred Poliaka Rafala Majku z Bory-Hansgrohe. Yatesovi stačilo k celkovému prvenstvu aj 18. miesto s mankom 50 sekúnd na víťaza.