Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Skalický skóroval i asistoval pri víťazstve Raumy nad Turku

Na archívnej snímke útočník Pavol Skalický. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Dve asistencie v drese víťazného tímu si pripísal ďalší slovenský útočník Tomáš Záborský.

Helsinki 13. apríla (TASR) - Slovenský hokejista Pavol Skalický sa gólom a asistenciou podieľal na víťazstve Lukka Rauma v utorňajšom domácom zápase fínskej ligy nad TPS Turku 3:0.

V druhej tretine prihral na úvodný zásah a v 47. minúte spečatil skóre duelu. SaiPa Lappeenranta uspela na ľade Hämeenlinny 5:4 po predĺžení, dve asistencie v drese víťazného tímu si pripísal ďalší slovenský útočník Tomáš Záborský.

Fínska liga - výsledky:

Ässät Pori - KalPa Kuopio 1:6, HPK Hämeenlinna - SaiPa Lappeenranta 4:5 pp /ZÁBORSKÝ za hostí 0+2/, IFK Helsinki - Sport Vaasa 4:0, Jukurit Mikkeli - Pelicans Lahti 2:3 pp a sn, JYP Jyväskylä - KooKoo Kouvola 1:4, Lukko Rauma - TPS Turku 3:0 /SKALICKÝ za domácich 1+1/, Tappara Tampere - Kärpät Oulu 4:2