Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Kraft vyhral preteky v Kulme a zvýšil náskok na čele

Stefan Kraft po víťazstve pretekov svetového pohára v letoch na lyžiach. 16. februára 2020 v Kulme, Rakúsko. Foto: TASR/AP

Priebežný líder seriálu doletel pri svojom jedinom skoku na značku 230 metrov a dostal známku 232,6 bodu.

Kulm 16. februára (TASR) – Rakúšan Stefan Kraft vyhral nedeľňajšie preteky Svetového pohára v letoch na lyžiach v Kulme. Tie sa napokon išli iba na jedno kolo, pretože v čase, keď na mostíku zostávali poslední traja pretekári sa výrazne zhoršili poveternostné podmienky a 2. kolo sa nedoskákalo.

Priebežný líder seriálu doletel pri svojom jedinom skoku na značku 230 metrov a dostal známku 232,6 bodu. Druhý Japonec Rjoju Kobajaši dopadol výrazne ďalej až na métu 242,5 metra, no v lepších poveternostných podmienkach a s horším štýlom. Tretiu priečku obsadil Slovinec Timi Zajc (228,5 m/230,1 b). Víťaz zo soboty Poliak Piotr Žyla skončil na 9. mieste.

Kraft si pripísal tretí úspech v prebiehajúcej sezóne a upevnil si vedúcu pozíciu v hodnotení Svetového pohára.