Quantcast
< sekcia Šport

Slalom v Kitzbüheli bude v sobotu, zjazd v piatok a nedeľu

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Rýchlostní špecialisti dostanú v sobotu deň voľna a v nedeľu (13.30) sa na Hahnenkamme predstavia druhýkrát.

Kitzbühel 19. januára (TASR) - Slalom na podujatí Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom Kitzbüheli sa uskutoční už v sobotu. Organizátori ho predsunuli o deň z dôvodu predpovede počasia, aby zlepšili vyhliadky na odjazdenie oboch zjazdov na legendárnom Streife. V kráľovskej disciplíne sa bude po zmene programu súťažiť v piatok a nedeľu.

Predpoveď počasia očakáva v sobotu 30 až 60 centimetrov nového snehu a v nepriaznivých podmienkach je schodnejšie usporiadať slalom. Prvé kolo na Ganslernhangu je naplánované na 10.15 h, druhé sa začne o 13.45 h. Snežiť má aj v piatok, ale zjazd (11.30) by sa napriek tomu mohol uskutočniť. Rýchlostní špecialisti dostanú v sobotu deň voľna a v nedeľu (13.30) sa na Hahnenkamme predstavia druhýkrát.

Utorňajší tréning organizátori zrušili, v stredu bol v slnečných podmienkach najrýchlejší Nór Aleksander Aamodt Kilde, keď o 22 stotín sekundy predstihol dvojicu Matthias Mayer z Rakúska a Matteo Marsaglia z Talianska. Štvrtkový záverečný tréning môže ovplyvniť vietor, upozornila agentúra APA.