Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Šport

Slavia Praha angažovala holandského stredopoliara Ihattarena

Ilustračná snímka. Foto: TASR Jozef Ďurník

Ihattaren patril medzi veľké talenty holandského futbalu, jeho sľubne rozbiehajúcu sa kariéru však poznačilo úmrtie otca, ktorý mal na neho obrovský vplyv.

Praha 4. decembra (TASR) - Holandský futbalista Mohamed Ihattaren posilní český klub SK Slavia Praha. Dvadsaťjedenročný stredopoliar prišiel ako voľný hráč a podpísal ročnú zmluvu s opciou na ďalšie tri roky.

Ihattaren patril medzi veľké talenty holandského futbalu, jeho sľubne rozbiehajúcu sa kariéru však poznačilo úmrtie otca, ktorý mal na neho obrovský vplyv. "Nasledovalo obdobie, keď futbal išiel úplne bokom. Slavia mu chce dať druhú šancu. Mohamed na sebe pracuje a chce sa vrátiť do profesionálneho futbalu. V tomto období má fungujúce rodinné zázemie a veľkú motiváciu uspieť," uviedol klub na oficiálnom webe slavia.cz.

Ofenzívny univerzál futbalovo vyrastal v akadémii PSV Eindhoven, za ktorý odohral v najvyššej holandskej Eredivisie 56 stretnutí. V sedemnástich rokoch sa jeho trhová hodnota pohybovala na úrovni 22 miliónov eur. Pôsobil aj v Juventuse Turín, Sampdorii Janov a Ajaxe Amsterdam.