Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Dudov Kolín zdolal Slovácko, Šatkova Poznaň vyhrala nad Austriou

Na snímke hráči Djurgardenu zľava strelec gólu Amadou Doumbouya a Victor Edvardsen sa tešia po strelení gólu v zápase F-skupiny 2. kola skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy vo futbale Djurgarden Štokholm - Molde FK v Štokholme 15. septembra 2022. Foto: TASR/AP

Obranca Ľubomír Šatka prispel k triumfu Lechu Poznaň nad Austriou Viedeň 4:1 v C-skupine.

Bratislava 15. septembra (TASR) - Futbalisti Slavie Praha zvíťazili vo svojom druhom zápase v Európskej konferenčnej lige. V G-skupine zdolali vo štvrtok doma kosovský tím FK Ballkani 3:2, pričom všetky góly padli v prvom polčase. Slovenský reprezentant Ivan Schranz hral do 80. minúty a videl žltú kartu.

"Zošívaní" sa po tomto triumfe usadili na prvom mieste tabuľky so 4 bodmi o skóre pred druhým Sivassporom. V druhom zápase zvíťazil Sivasspor v Kluži 1:0.

V D-skupine bol v akcii ďalší slovenský reprezentant Ondrej Duda. Jeho 1. FC Kolín zdolal 1. FC Slovácko 4:2, Duda hral do 58. minúty. Obranca Ľubomír Šatka prispel k triumfu Lechu Poznaň nad Austriou Viedeň 4:1 v C-skupine.

Európska konferenčná liga - 2. kolo:

A-skupina:

RFS Riga - Heart of Midlothian 0:2 (0:1)

Góly: 43. Shankland (z 11 m), 90.+3 Forrest

Basaksehir Istanbul - ACF Fiorentina 3:0 (0:0)

FCSB - Anderlecht Brusel 0:0

Silkeborg IF - West Ham United 2:3 (1:3)

C-skupina:

Hapoel Beer-Ševa - FC Villarreal 1:2 (0:1)

1. FC Kolín - 1. FC Slovácko 4:2 (2:0)

Góly: 65. a 74. Ljubičič (prvý z 11 m), 11. Adamjan, 42. Dietz – 49. Kalabiška, 52. Petržela

E-skupina:

Apollon Limassol - SC Dnipro-1 1:3 (0:3)

Góly: 58. Pittas – 26. a 45. Dovbyk, 11. Rubčynskij

AZ Alkmaar - FC Vaduz 4:1 (1:1)

Góly: 19. Barasi, 81. Beukema, 90.+2 Sugawara, 90.+5 De Wit – 21. Goelzer, ČK: 61. Büchel (Vaduz)

tabuľka:

1. Alkmaar 2 2 0 0 5:1 6

2. Dnipro-1 2 1 0 1 3:2 3

3. Apollon 2 0 1 1 1:3 1

4. Vaduz 2 0 1 1 1:4 1

F-skupina:

Djurgarden Štokholm - Molde FK 3:2 (0:1)

Góly: 50. Doumbouya, 58. Banda, 90.+1 Asoro – 39. Fofana (z 11 m), 77. Breivik, ČK: 57. Fofana (Molde)

Slavia Praha - FK Ballkani 3:2 (3:2)

Góly: 26. Jurásek, 35. Olayinka, 41. Masopust – 23. Krasniqi, 29. Korenica, ČK: 84. Thaqi (Ballkani)

H-skupina:

FK Žalgiris Vilnius - FC Bazilej 0:1 (0:0)

Gól: 62. Zeqiri. Rozhodovali: Griffith – Beckett, Bryant (všetci Wales), ŽK: Kyeremeh, Mamič, Gorobsov, Ljubisavljevič – Comas, Lopez, Burger

Vilnius: Gertmonas – Bopesu, Pavelič, Ljubisavljevič, Mamič – Buff, Gorobsov, Miličkovič (85. Jarusevičius), Ourega – Kyeremeh (61. Oyewusi), Oliveira (77. Kazlauskas)

Bazilej: Hitz – Lopez, Comas, Adams, Katterbach – Xhaka (85. Pelmard) – Males (73. Millar), Diouf (79. Frei), Burger, Ndoye (85. Sne) – Zeqiri (73. Fink)