Štvrtok 23. máj 2024Meniny má Želmíra

Slováci v NHL bez bodového zápisu, Halákova šnúra sa pretrhla

Pri výhre bluesmanov 4:1 nad Columbusom stál v bránke Brian Elliott a stal sa treťou hviezdou zápasu.

New York 11. marca (TASR) - V jedenástich dueloch zámorskej NHL sa v noci na nedeľu bodovo nepresadil ani jeden z trojice slovenských hokejistov. Hokejisti Washingtonu Capitals zvíťazili v sobotňajšom zápase zámorskej NHL na ľade Bostonu Bruins 4:3.

Kapitán domácich Zdeno Chára odohral takmer 26 minút, no bodové štatistiky si nevylepšil. Bodovo sa nepresadili v ďalších desiatich zápasoch v noci na nedeľu ani ďalší dvaja slovenskí hokejisti Ľubomír Višňovský (Anaheim) a Michal Handzuš (San Jose), ich tímy svorne prehrali na nulu.

Ôsmy víťazný zápas v rade si nepripísal brankár St. Louis Jaroslav Halák, pretože pri výhre bluesmanov 4:1 nad Columbusom stál v bránke Brian Elliott a stal sa treťou hviezdou zápasu. Rovnakým výsledkom vyhral aj Montreal nad Vancouverom na jeho ľade, Peter Budaj sa ale do bránky nedostal.

St. Louis - Columbus 4:1
Góly: 7. Perron, 30. Stewart, 35. Oshie, 48. Pietrangelo - 23. Atkinson. Brankári: Elliott - Sanford. Strely na bránku: 29:22. Diváci: 19.150.

BOSTON - WASHINGTON 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Góly: 20. Lucic, 25. Marchand, 57. Boychuk - 8. Siomin, 9. Hendricks, 32. Beagle, 38. Laich. Brankári: Thomas - Vokoun. Strely na bránku: 33:30. Diváci: 17.565.

Hokejisti Bostonu proti Washingtonu síce zmazali dvojgólové manko, no napokon podľahli svojmu súperovi 3:4. "Je nočnou morou trénera inkasovať tesne pred koncom tretiny," cituje portál nhl.com trénera Washingtonu Dale Huntera. "V úvode druhej časti síce súper vyrovnal, no naďalej sme hrali nátlakovo." Capitals tak majú na ôsmej priečke Východnej konferencie pred Winnipegom a Buffalom už dvojbodový náskok a na vedúci tím Juhovýchodnej divízie z Floridy strácajú iba bod. Najvyťaženejším hráčom duelu bol s takmer 26 minútami na ľade domáci kapitán Zdeno Chára, no do štatistík zápasu sa nezapísal.

COLORADO - EDMONTON 3:2 po predĺžení a nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 25. McLeod, 31. Mueller, rozhodujúci nájazd Hejduk - 20. Smyth, 56. Hall. Brankári: Varlamov - Chabibulin. Strely na bránku: 32:30. Diváci: 15.683.

Colorado sa posunulo na ôsmu priečku Západnej konferencie, keď zdolalo Edmonton 3:2 po nájazdoch. V nich uspeli obaja exekútori na strane "lavín" - Milan Hejduk i Peter Mueller. Naopak, Jordan Eberle ani Sam Gagner z Edmontonu nedokázali svoje pokusy premeniť. "Nemám rád nájazdy," povedal brankár Colorada Semjon Varlamov, ktorý však má tohtosezónnu bilanciu v rozstrele 7:0. "Pre brankára je to ťažká situácia. Ak dá súper gól, prehráte. Nervózny je brankár i exekútor nájazdu."

TORONTO - PHILADELPHIA 0:1 po predĺžení a nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Gól: rozhodujúci nájazd Giroux. Brankári: Gustavsson - Bryzgalov. Strely na bránku: 29:27. Diváci: 19.559.

Až do nájazdov si diváci museli počkať na gól v dueli Toronto - Philadelphia, po ktorom si "letci" vylepšili marcovú bilanciu na 5:0. O triumfe Flyers 1:0 rozhodol v závere druhej série rozstrelu Claude Giroux. Iľja Bryzgalov v bránke Philadelphie si po 29 úspešných zákrokoch pripísal na svoje konto druhý shutout za sebou a piaty v sezóne. "Niekedy vyhráte 1:0, inokedy 5:1 či 7:6. Rátajú sa však víťazstvá," mieni Bryzgalov. Jeho náprotivok Jonas Gustavsson zaznamenal v súboji 27 zákrokov a štvrtý shutout v sezóne.

OTTAWA - BUFFALO 3:4 po predĺžení a nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 9. Condra, 32. a 48. Karlsson - 30. Gerbe, 40. Ennis, 55. Foligno, rozhodujúci nájazd Ennis. Brankári: Bishop - Miller. Strely na bránku: 36:41. Diváci: 19.951.

Ottawa nad Buffalom trikrát viedla no napokon podľahla 3:4 po nájazdoch. Sabres naďalej strácajú na postup do play off dva body.

NEW YORK ISLANDERS - NEW JERSEY 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Góly: 47. Tavares - 59. Clarkson, 59. Židlický. Brankári: Nilsson - Hedberg. Strely na bránku: 24:35. Diváci: 16.250.

Hokejisti NY Islanders prišli o body v dueli proti New Jersey necelé dve minúty pred koncom. David Clarkson a o 14 sekúnd neskôr Marek Židlický v presilovke otočili vývoj zápasu. "Preto treba hrať naplno až dokonca. Celých 60 minút," skonštatoval útočník Islanders John Tavares.

TAMPA BAY - CAROLINA 2:4 (2:2, 0:0, 0:2)

Góly: 2. Malone, 18. Thompson - 4. Špaček, 13. a 47. Skinner, 60. Larose. Brankári: Tokarski - Ward. Strely na bránku: 38:26. Diváci: 18.554.

Tampa Bay odštartovala sedemzápasovú sériu na domácom ľade prehrou s Carolinou 2:4. "Sme sklamaní, chceli sme vyhrať," povedal útočník Tampy Bay Martin St. Louis "Ostáva nám však ešte šesť zápasov. Domáca bilancia 6:1 by bola tiež pekná. Musíme sa preto koncentrovať na ďalší zápas."

NASHVILLE - DETROIT 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Góly: 8. Hornqvist, 12. a 45. A. Kosticyn - 8. Miller, 55. Abdelkader. Brankári: Rinne - MacDonald. Strely na bránku: 20:37. Diváci: 17.113.

Nashville zdolalo Detroit 3:2, keď dva góly "predátorov" strelil v presilovkách Andrej Kosticyn. Bieloruský hokejista nazbieral po príchode do Nashville z Montrealu v piatich dueloch 6 bodov (3+3).

DALLAS - ANAHEIM 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 23. Morrow, 60. Ryder. Brankári: Lehtonen - Hiller. Strely na bránku: 23:21. Diváci: 18.228.

Bodovo sa nepresadil ani obranca Anaheimu Ľubomír Višňovský, ktorého tím prehral v Dallase 0:2. Slovenský obranca počas 20 minút na ľade raz ohrozil brankára Stars Kariho Lehtonena. Ten si po 21 úspešných zákrokoch pripísal na svoje konto tretí shutout v sezóne.

PHOENIX - SAN JOSE 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 34. Boedker, 39. Stone, 41. Torres. Brankári: Smith - Niemi. Strely na bránku: 29:42. Diváci: 14.994.

Na nulu prehralo i San Jose, s Michalom Handzušom v zostave, na ľade Phoenixu (0:3). Slovenský útočník odohral 10 minút a zaznamenal mínusový bod. Brankár "kojotov" Mike Smith zneškodnil 42 streleckých pokusov a dosiahol piate čisté konto v tomto ročníku.

VANCOUVER - MONTREAL 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 32. Kesler - 39. Geoffrion, 41. a 52. Cole, 46. Subban. Brankári: Luongo - Price. Strely na bránku: 33:35. Diváci: 18.890.

Rovnakým výsledkom vyhral aj posledný tím Východnej konferencie z Montrealu na ľade Vancouveru, no Peter Budaj sa do bránky Habs nedostal. Do zostavy Montrealu sa po 16-mesačnej prestávke spôsobenej zranením kolena vrátil obranca Andrej Markov. "Bola to veľká morálna podpora," mieni brankár Canadiens Carey Price.