Quantcast
< sekcia Šport

Slováci dorazili do Azerbajdžanu, Slovák: Musíme sa zlepšiť

Na snímke Samuel Slovák a Marek Mintál. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Mužstvo čaká oficiálny tréning vo štvrtok, samotný duel je na programe o deň neskôr o 18.00 SELČ.

Baku 8. júna (TASR) - Slovenskí futbaloví reprezentanti dorazili v stredu večer do dejiska zápasu Ligy národov proti Azerbajdžanu. Tím odohrá v piatok prvý z dvoch vzájomných duelov 3. skupiny C-divízie na štadióne Dalga Arena v Baku.

Slováci sa pokúsia napraviť dojem z domácej prehry 0:1 s Kazachstanom a po týždni nadviazať na triumf nad Bieloruskom, ktoré zdolali na neutrálnej pôde v Novom Sade 1:0 po presnom zásahu Tomáša Suslova.

Proti Azerbajdžanu nastúpia už bez odvolaného trénera Štefana Tarkoviča, ktorého dočasne nahradili jeho asistenti Samuel Slovák a Marek Mintál. "Treba akceptovať situáciu, ktorá nastala a treba sa s ňou vyrovnať čo najlepšie. Chalani vedia, že sú tam rezervy a vedia, o čo sa hrá. Musíme sa zlepšiť. S Marekom sme na to dvaja, aby sme vyriešili situáciu čo najlepšie," uviedol Slovák pre facebookovu stránku Slovenského futbalového zväzu.

Slovenský tím sa bude musieť zaobísť i bez kapitána Milana Škriniara, ktorý utrpel v predchádzajúcom stretnutí poranenie zadných stehenných svalov. V slovenskom výbere ho nahradil Ivan Mesík.

Mužstvo čaká oficiálny tréning vo štvrtok, samotný duel je na programe o deň neskôr o 18.00 SELČ. Po ňom absolvujú Slováci záverečný zo série štyroch zápasov LN, keď nastúpia v pondelok po týždni v odvete na pôde Kazachstanu.