Utorok 14. máj 2024Meniny má Bonifác

Slováci na EMF Nations Games zdolali Anglicko i Rumunsko

Na snímke hráči Slovenska stoja počas hymny pred zápasom Slovensko - Anglicko na prestížnom turnaji v malom futbale EMF Nations Games 2023 v Galante v nedeľu 7. mája 2023. Foto: TASR

V prvom nedeľnom zápase absolvoval súťažnú premiéru nový tréner SR Branislav Škorec.

Galanta 7. mája (TASR) - Slovenskí reprezentanti v malom futbale si na úvod EMF Nations Games v Galante pripísali dve víťazstvá. Najprv zdolali Angličanov jednoznačne 5:0 a následne v druhom vystúpení pokorili aj vicemajstrov Európy Rumunov 4:3.

V prvom nedeľnom zápase absolvoval súťažnú premiéru nový tréner SR Branislav Škorec. Góly Slovákov strelili Rudolf Beliš, Michal Gere, Tomáš Mikluš, brankár Martin Kapraľ a v záverečnej minúte spečatil výsledok súper vlastným gólom.

V druhom dueli proti Rumunsku Slováci prehrávali 2:3, ale v závere dokázali skóre otočiť. V 42. minúte vyrovnal na 3:3 Juraj Remeň a o štyri minút neskôr rozhodol o triumfe domáceho tímu Marek Blažej. Informácie pochádzajú z tlačovej správy Slovenského zväzu malého futbalu.

malý futbal - EMF Nations Games (Galanta)