Nedela 16. jún 2024Meniny má Blanka a Bianka

Slováci na ME17 podľahli v druhom zápase C-skupiny Talianom 0:2

Ilustračné foto. Foto: TASR – Jakub Kotian

Taliani sa dokázali strelecky presadiť už v prvom dejstve.

Paralimni 24. mája (TASR) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov neuspeli vo svojom druhom vystúpení v C-skupine ME. V piatkovom dueli v cyperskom Achnase podľahli rovesníkom z Talianska 0:2. V úvodnom zápase v utorok zaznamenali Slováci bezgólovú remízu so Švédmi.

Taliani sa dokázali strelecky presadiť už v prvom dejstve. V 30. minúte otvoril skóre Francesco Camarda, na ktorého o osem minút neskôr nadviazal Mattia Liberali. Zverenci trénera Branislava Fodreka odohrajú ďalší zápas na turnaji v pondelok 27. mája o 17.00 SELČ na rovnakom mieste proti Poliakom. Ak proti poľskému mužstvu zabodujú, majú šancu postúpiť do vyraďovačky.

Švédi zaznamenali v C-skupine remízu s poľským mužstvom 2:2. Zo štyroch štvorčlenných skupín postúpia do štvrťfinále prvé dva tímy z každej skupiny. Mužstvá na tretích a štvrtých miestach na šampionáte skončia.

Hlas po zápase (zdroj: futbalsfz.sk)

Branislav Fodrek:
"Prevláda u nás sklamanie z výsledku, cítili sme, že sme dnes mohli uhrať lepší výsledok. Napriek tomu si myslím, že z našej strany to bol veľmi dobrý výkon. Chlapci hrali na hranici svojich možností. Na jednej strane som veľmi rád, že sme dokázali miestami súpera prevýšiť a byť mu vyrovnaným súperom, na druhej strane Taliani ukázali, prečo sú družstvo na top úrovni, keď nám prakticky z ničoho dajú dva góly. Taký je ale futbal. Súpera sme do nejakých veľkých šancí nepúšťali, aj keď tam mali nejaké náznaky. My sme mali kvalitné úseky hry, no ťažko sme sa dostávali do zakončenia. Pri finálke nám chýbali jednoduchšie riešenia. Rozhoduje sa v šestnástke a tam sme dnes ťahali za kratší koniec. Chlapcom ale musím pogratulovať k výkonu, aj keď po prehratom zápase je ťažké byť spokojný. Stále však máme šancu postúpiť zo skupiny. Ostáva nám jeden zápas, musíme teraz dobre zregenerovať a na Poliakov sa opäť dobre pripraviť."