Quantcast
< sekcia Šport

Slováci na úvod MS deklasovali Pobrežie Slonoviny 34:0

Slovenskí florbaloví reprezentanti. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Zverenci trénera Radomíra Mrázka sa v skupine stretnú ešte s Rakúšanmi (v stredu o 16.00 h) a Nemcami (vo štvrtok o 16.00 h).

Celano 24. mája (TASR) - Slovenskí florbalisti úspešne vstúpili do európskej kvalifikácie MS 2022. Vo svojom úvodnom zápase v F-skupine na turnaji v talianskom Celane deklasovali reprezentantov Pobrežia Slonoviny 34:0.

Najlepším slovenským strelcom v utorkovom zápase bol so šiestimi gólmi Ladislav Gál (6+2), štyrikrát skóroval Michal Dudovič (4+2). Duel sa hral na 3x15 minút, nový formát testuje v kvalifikácii Medzinárodná florbalová federácia (IFF). Pobrežie Slonoviny administratívne pričlenili do európskej časti kvalifikácie. Slovákom veľa nechýbalo, aby prekonali štrnásť rokov starý reprezentačný rekord, keď počas kvalifikácie v Bratislave vyhrali nad Gruzínskom 40:0.

Zverenci trénera Radomíra Mrázka sa v skupine stretnú ešte s Rakúšanmi (v stredu o 16.00 h) a Nemcami (vo štvrtok o 16.00 h). V piatok na záver odohrajú zápas o konečné umiestnenie proti súperovi z E-skupiny, v ktorej hrajú Česko, Slovinsko, Španielsko a Taliansko. Na MS vo švajčiarskych mestách Zürich a Winterthur (5.-13. novembra) sa prebojujú najlepšie tri tímy z celého turnaja, teda obaja víťazi skupín a úspešný zo stretnutia o tretiu priečku.

Európska kvalifikácia MS 2022 - F-skupina:Pobrežie Slonoviny - SLOVENSKO 0:34 (0:13, 0:14, 0:7)

Góly: Gál 6, Dudovič 4, Kozák, Gajdoš, Miške, Kvasnica a Cvacho po 3, Grich, Ujhelyi a Virga po 2, Grlický a Gašparík po 1. Rozhodovali: Broman, Matti (Švéd.), bez vylúčení, 33 divákov.

Zostava SR: Klobučník - Miške, Pažák, Kozák, Mirt, Virga, Hatala - Dudovič, Gál, Gašparík - Ujhelyi, Grlický, Cvacho - Kvasnica, Gajdoš, Grich
ďalší výsledok:

Nemecko - Rakúsko 3:3 (2:0, 1:3, 0:0)


tabuľka:1. SR 1 1 0 0 34:0 2

2. Nemecko 1 0 1 0 3:3 1

3. Rakúsko 1 0 1 0 3:3 1

4. Pobr. Slonoviny 1 0 0 1 0:34 0

Hlasy po zápase /zdroj: SZFB/:Radomír Mrázek, tréner SR: "Tento súboj splnil to, čo sme od neho očakávali. Počas celého súboja sme si zahrali aktívne bago a nastrieľali sme dostatok gólov. Pricestovali sme však do prostredia, ktoré je v súčasnosti výrazne odlišné, ako je u nás. Je tu viac ako 35 stupňov Celzia a od rána až do samého večera pečie slnko. V športovej hale je však príjemne. Zaujal ma aj netradičný úvodný míting zúčastnených krajín, ktorý prebehol v priestoroch miestneho kostola. Taliansku pohodu musíme však rýchlo odbúrať a sústrediť sa na ďalšie zápasy."

Michal Dudovič, autor štyroch gólov SR: "Bol to zápas podľa našich predstáv. Hrali sme takmer sto percent času na lopte a vyskúšali sme si rôzne kombinácie v jednotlivých formáciách. Boli sme strelecky efektívny a brali sme to ako dobrú prípravu na ďalší priebeh kvalifikácie."