Quantcast
< sekcia Šport

Slováci odohrajú zápas o 5. miesto proti Rakúsku napokon v Trnave

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Slováci a Rakúšania obsadili vo svojich skupinách tretie miesta a tak v utorkovom zápase zabojujú o miestenku na MS 2023 v Indonézii.

Bratislava 25. júna (TASR) - Slovenskí futbalisti odohrajú utorkový zápas o 5. miesto na ME hráčov do 19 rokov proti Rakúsku (17.00 h) napokon v Trnave. Organizačný výbor Európskej futbalovej únie (UEFA) vyhovel žiadosti Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a rozhodol o presunutí duelu play off o MS 2023 z NTC v Senci na Štadión Antona Malatinského.

Organizačný výbor vyšiel v ústrety SFZ, ktorý požiadal o zmenu dejiska. V prvých troch súbojoch mladých slovenských futbalistov, ktoré sa odohrali v Trnave, prišlo zverencov trénera Alberta Rusnáka podporiť množstvo fanúšikov. V zápase s Francúzskom zaplnilo hľadisko 5328 priaznivcov, s Talianskom až 8235 a s Rumunskom 3485, informoval SFZ na svojom webe.

Slováci a Rakúšania obsadili vo svojich skupinách tretie miesta a tak v utorkovom zápase zabojujú o miestenku na MS 2023 v Indonézii.Upravený program ME 19:Utorok 28. júna

Zápas o 5. miesto (play off o MS)

17.00 Slovensko - Rakúsko (Trnava)

Semifinále

17.00 Anglicko - Taliansko (Senec)

20.00 Francúzsko - Izrael (Dunajská Streda)