Sobota 1. jún 2024Meniny má Žaneta

Slovenskí basketbalisti po sľubnom polčase prehrali v Izraeli 73:106

Slováci kvalifikáciu zakončia 11. septembra v Podgorici proti Čiernej Hore, ktorá si už v predstihu zabezpečila prvenstvo v skupine i miestenku na ME 2013 v Slovinsku.

Tel Aviv 9. septembra (TASR) - Slovenskí basketbalisti neuspeli ani vo svojom deviatom vystúpení v kvalifikačnej A-skupine ME 2013. Zverenci trénera Petra Bálinta prehrali podľa očakávania v Tel Avive s domácim Izraelom vysoko 73:106, hoci v prvej časti držali s favoritom krok a zaostávali iba o sedem bodov.

Slováci opäť bez svojho kapitána Antona Gavela začali nebojácne a vďaka streleckej potencii Vojteka a Bílika, ku ktorým sa postupne pridal aj Pandula, nedovolili súperovi vypracovať si výraznejší náskok. Prvú štvrtinu prehrali hostia 19:23, ale vstup do druhej im vyšiel na jednotku a v 14. minute dokonca viedli 33:30.

Izraelčania potom pridali na obrátkach a do kabín išli za priaznivého stavu 49:42. Druhá časť duelu ale Slovákom nevyšla, tretiu štvrtinu prehrali hrozivým skóre 8:32 a súper sa tak dostal do viac ako 30-bodového náskoku, ktorý si s prehľadom udržiaval do konca stretnutia.

Kvalifikácia ME 2012:

A-skupina:
Izrael - SLOVENSKO 106:73 (49:42)
Najviac bodov Izraela:
Eliyahu a Casspi po 18, Tyus 16 - zostava a body SR: Vojtek 17, Pandula 14, Nuber 6, Batka 5, Sýkora 3 (Bílik 11, Vido 9, Mrviš 5, Morávek 3, Jass 0), TH: 4/10 - 6/10, fauly: 13:14, trojky: 10:11