< sekcia Šport

Slováci postúpili do kvalifikácie o finálový turnaj, rozhodol Gombos

Na snímke slovenský daviscupový tím sa teší po víťazstve slovenského tenistu Norberta Gombosa (hore) v zápase tretej dvojhry proti Švajčiarovi Henrimu Laaksonenovi v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára Slovensko - Švajčiarsko v Bratislave 14. septembra 2019. Foto: FOTO TASR – Jaroslav Novák

Gombos od začiatku duelu s Laaksonenom, ktorý mal v nohách štvorhru, na dvorci dominoval. Hneď v úvodnom geme prelomil podanie Švajčiara a po potvrdení brejku sa ujal vedenia.

Bratislava 14. septembra (TASR) - Slovenskí tenisti sa prebojovali do marcovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. V zápase 1. skupiny euro-africkej zóny vedú na antuke v bratislavskom NTC nad Švajčiarskom už 3:1. O rozhodujúci tretí bod sa postaral Norbert Gombos, ktorý deklasoval švajčiarsku jednotku Henriho Laaksonena za 50 minút 6:1, 6:1. Gombos nahradil v úvodnom sobotňajšom singli pôvodne nominovaného Martina Kližana.

Gombos od začiatku duelu s Laaksonenom, ktorý mal v nohách štvorhru, na dvorci dominoval. Hneď v úvodnom geme prelomil podanie Švajčiara a po potvrdení brejku sa ujal vedenia 2:0. Gombos výborne podával i returnoval, mal navrch vo výmenách, jeho údery mali správnu dĺžku. Laaksonen pôsobil na kurte unaveným dojmom, mal problémy s pohybom a kopil nevynútené chyby. V prvom sete uhral iba jediný gem a v druhom rýchlo prehrával 0:5. Namotivovaný Gombos zápas s prehľadom dotiahol do víťazného konca, keď v siedmom geme premenil po skvelom obhodení pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.


1. skupina euro-africkej zóny Davisovho pohýra

SLOVENSKO - Švajčiarsko 3:1


Martin Kližan - Sandro Ehrat 2:6, 6:7 (7)

Andrej Martin - Henri Laaksonen 6:2, 4:6, 7:5

Filip Polášek, Igor Zelenay - Laaksonen, Jerome Kym 6:3, 6:3

Norbert Gombos - Laaksonen 6:1, 6:1