Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Šport

RITUÁLY ME2024: Haraslín prichádza ako posledný, je to isté jedlo

Na snímke vpravo Lukáš Haraslín (Slovensko) počas zápasu základnej E-skupiny Slovensko - Ukrajina na ME 2024 vo futbale v nemeckom meste Düsseldorf v piatok 21. júna 2024. Foto: TASR - Martin Baumann

Najprv si obúva pravú kopačku, potom ľavú, ale zaväzuje si ich naopak, čiže najprv ľavú.

Mainz 22. júna (TASR) - Slovenskí futbalisti Lukáš Haraslín, Juraj Kucka a Róbert Boženík prezradili na sobotnej tlačovej konferencii svoje predzápasové rituály. Na mediálnom termíne v Mainzi kládli otázky aj deti zo sociálne slabších rodín. Práve ony sa opýtali hráčov na zvyky pred zápasom.

Ako najpoverčivejší sa ukázal Haraslín, ktorý prichádza okrem iného na ihrisko ako posledný. "Ja som dosť poverčivý, v deň zápasu mám rovnaké raňajky a rovnaký obed. Na ihrisko vstupujem väčšinou posledný a pravou nohou. Najprv si obúvam pravú kopačku, potom ľavú, ale zaväzujem si ich naopak, čiže najprv ľavú. Tiež sa snažím celý obliecť do dvoch minút, pred zápasom musím byť koncentrovaný," opísal 28-ročný krídelník.

Menej zvykov má jeho spoluhráč zo stredu poľa Juraj Kucka. "Ja najradšej nastupujem šiesty v poradí, pokiaľ nie som kapitán. A pravou nohou," povedal Kucka. Hneď pred ním prichádza väčšinou na ihrisko podľa vlastných slov Boženík: "Snažím sa nastúpiť pred 'Kucom', aby som bol počas hymny vedľa neho - pekne spieva. Rozcvičku sa snažím ukončiť gólom a v duchu sa pomodlím."

Deti zo sociálne slabších rodín prišli na ME v rámci projektu Integrácia svieti pre všetky deti rovnako. V piatok sa zúčastnili aj na zápase Slovenska s Ukrajinou (1:2). "Je pekné, že máme takúto podporu od najmenších divákov. Chceme ich potešiť našou hrou aj výsledkami. Aj nám sa lepšie hrá, keď cítime vašu podporu a počujeme skandovať vaše hlasy," dodal Haraslín.