
Slováci boli po úvodnom úseku Gajdošovciho na čele, no Kováč musel na ležke až na tri trestné kolá a šanca na cenný kov sa rozplynula.
Autor TASR
Arber 7. marca (TASR) - Slovenskí biatlonisti obsadili dvanáste miesto v štafete kadetov na 3x7,5 km na mládežníckych majstrovstvách sveta v nemeckom Arberi. Tím v zložení Oliver Gajdošovci, Ján Kováč a Šimon Krištofík skončil s mankom vyše štyri minúty na víťazné Taliansko. Striebro získali Rakúšania (+23,0 s) a bronz si vybojovali Estónci (+29,7 s).
Slováci boli po úvodnom úseku Gajdošovciho na čele, no Kováč musel na ležke až na tri trestné kolá a šanca na cenný kov sa rozplynula. Následnú stojku bez problémov vybielil, ale prepadol sa na jedenáste miesto. Krištofík navyše pridal ďalšie tri trestné okruhy.
Slováci boli po úvodnom úseku Gajdošovciho na čele, no Kováč musel na ležke až na tri trestné kolá a šanca na cenný kov sa rozplynula. Následnú stojku bez problémov vybielil, ale prepadol sa na jedenáste miesto. Krištofík navyše pridal ďalšie tri trestné okruhy.
MS juniorov a mládeže - štafety na 3x7,5 km:
1. Taliansko 1:02:00,2 min (0+8), 2. Rakúsko +23,0 s (2+10), 3. Estónsko +29,7 (0+6), ... 12. SLOVENSKO (Oliver Gajdošovci, Ján Kováč, Šimon Krištofík) +4:20,5 (6+11)
1. Taliansko 1:02:00,2 min (0+8), 2. Rakúsko +23,0 s (2+10), 3. Estónsko +29,7 (0+6), ... 12. SLOVENSKO (Oliver Gajdošovci, Ján Kováč, Šimon Krištofík) +4:20,5 (6+11)




