< sekcia Šport

Vieme, s kým sa naši hokejisti stretnú v skupine budúci rok na MS20

Slovenskí hokejisti sa radujú po víťazstve v zápase o bronzové medaily na MS hráčov do 20 rokov Švédsko - Slovensko v kanadskom Toronte v pondelok 5. januára 2015. Na snímke vľavo v pozadí tréner Ernest Bokroš. Foto: TASR/AP

O zložení skupín rozhodlo konečné poradie na práve skončenom šampionáte v Toronte a Montreale, kde zverenci trénera Ernesta Bokroša získali senzačné bronzové medaily.

Toronto 6. januára (TASR) - Na budúcoročných MS hráčov do 20 rokov v Helsinkách (25. decembra 2015 - 5. januára 2016) sa slovenskí hokejisti stretnú v základnej B-skupine s obhajcom striebra Ruskom, Českom, Fínskom a nováčikom elitnej kategórie Bieloruskom. O zložení skupín rozhodlo konečné poradie na práve skončenom šampionáte v Toronte a Montreale, kde zverenci trénera Ernesta Bokroša získali senzačné bronzové medaily.

S Čechmi a Fínmi sa Slováci stretli už na tohtoročných MS, "Suomi" zdolali v základnej skupine 2:1 a Čechov vyradili vo štvrťfinále po triumfe 3:0. Mladí slovenskí reprezentanti odohrajú svoje zápasy na MS 2016 v základnej skupine v helsinskej Hartwall Aréne s kapacitou 13.665 divákov. Na ňu má veľmi dobré spomienky reprezentačné A-čko, ktoré v nej vybojovalo bronz na MS 2003 ako i striebro na MS 2012.

Takto si naši hokejisti vybojovali bronz na majstrovstvách sveta do 20 rokov v Kanade:


V A-skupine na seba narazia čerství svetoví šampióni z Kanady, Švédsko, USA, Dánsko a Švajčiarsko. Stretnutia odohrajú v menšej osemtisícovej aréne Ice Hall (Helsingin jäähalli), domovskom štadióne klubu IFK Helsinki. Vďaka krátkym vzdialenostiam budú môcť hokejoví fanúšikovia navštíviť v jeden deň zápasy v oboch halách.

Konečné poradie juniorských MS 2015 v Toronte a Montreale:

1. Kanada
2. Rusko
3. SLOVENSKO
4. Švédsko
5. USA
6. Česko
7. Fínsko
8. Dánsko
9. Švajčiarsko
10. Nemecko - zostúpilo do I. divízie MS

Zloženie základných skupín na juniorských MS 2016 v Helsinkách:

A-skupina: Kanada, Švédsko, USA, Dánsko, Švajčiarsko

B-skupina: Rusko, SLOVENSKO, Česko, Fínsko, Bielorusko