< sekcia Šport

Slovenskí florbalisti zvíťazili v druhom zápase medzinárodného turnaja

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Turnaj je pre Slovákov prípravou na svetový šampionát, ktorý sa uskutoční od 3. do 12. decembra v Helsinkách.

Trenčín 17. októbra (TASR) - Slovenskí florbaloví reprezentanti uspeli aj vo svojom druhom zápase na medzinárodnom turnaji 6 Nations Floorball Challenge v Trenčíne. V sobotu zvíťazili nad Nemcami presvedčivo 7:1.

Zverenci trénera Radomíra Mrázka už v piatok zdolali rovnakého súpera 7:6. Na podujatí sa stretnú ešte v nedeľu s Poliakmi. Turnaj je pre nich prípravou na svetový šampionát, ktorý sa uskutoční od 3. do 12. decembra v Helsinkách.

6 Nations Floorball Challenge mužov v Trenčíne:


Nemecko – SLOVENSKO 1:7 (0:4, 0:1, 1:2)

Góly SR: 2. Dudovič (Pažák), 8. Ujhelyi (Čonka-Skyba), 17. Miške (Řezanina), 20. Gašparík (Dudovič), 31. Čonka-Skyba (Pažák), 53. Hatala (Ujhelyi), 57. Gašparík (Dudovič)


hlasy po zápase


/zdroj: szfb.sk/:

Radomír Mrázek, tréner SR: "Myslím si, že sa nám tento zápas podaril z pohľadu herného prejavu, ktorý z dlhodobého hľadiska v tíme nastavujeme. Napriek tomu ešte stále nám nevychádzajú úplne všetky veci a preto sa snažíme odstraňovať nedostatky."

Michal Dudovič, najlepší hráč zápasu, SR:
"Z našej strany to bol oveľa lepší zápas ako včera. Povedali sme si, že dáme väčší dôraz na obranu, čo sa nám aj podarilo. Nemci nemali toľko príležitostí. Na skutočnosť, že sa hralo dosť skoro ráno, to všetko dopadlo dobre."