V H-skupine, ktorej súčasťou je aj slovenský klub ŠK Slovan Bratislava, patrí Bazileju prvé miesto
Autor TASR
,aktualizované Bratislava 8. septembra (TASR) - Futbalisti FC Bazilej v úvode skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy (EKL) vyhrali nad FC Pjunik Jerevan 3:1. V H-skupine, ktorej súčasťou je aj slovenský klub ŠK Slovan Bratislava, im patrí prvé miesto. Slavia Praha remizovala v G-skupine na ihrisku Sivassporu 1:1. Hostia mohli v závere aj vyhrať, no Lukáš Provod nevyužil pokutový kop po červenej karte Kadera Ketu.
1. FC Kolín remizoval na ihrisku OGC Nice 1:1. V drese hostí nastúpil od úvodu aj slovenský reprezentant Ondrej Duda, ktorý striedal v 56. minúte. Duel poznačili výtržnosti a štart zápasu odložili z pôvodných 18.45 na 19.40 h.
Hráči 1. FC Slovácko remizovali s FK Partizan Belehrad 3:3. Český tím mal od 22. minúty na ihrisku o jedného hráča viac, no napriek tomu to nedokázal pretaviť na víťazstvo. Lech Poznaň prehral na ihrisku Villarrealu 3:4, Slovák Ľubomír Šatka do zápasu nezasiahol.
1. FC Kolín remizoval na ihrisku OGC Nice 1:1. V drese hostí nastúpil od úvodu aj slovenský reprezentant Ondrej Duda, ktorý striedal v 56. minúte. Duel poznačili výtržnosti a štart zápasu odložili z pôvodných 18.45 na 19.40 h.
Hráči 1. FC Slovácko remizovali s FK Partizan Belehrad 3:3. Český tím mal od 22. minúty na ihrisku o jedného hráča viac, no napriek tomu to nedokázal pretaviť na víťazstvo. Lech Poznaň prehral na ihrisku Villarrealu 3:4, Slovák Ľubomír Šatka do zápasu nezasiahol.
Európska konferenčná liga - 1. kolo skupinovej fázy:
A-skupina:
ACF Fiorentina - RFS Riga 1:1 (0:0)
Góly: 56. Barák – 74. Ilič
Heart of Midlothian - Istanbul Basaksehir 0:4 (0:1)
Góly: 26. Kaldirim, 67. Ndayishimiye, 75. Kingsley (vl.), 82. Özcan
tabuľka A-skupiny:
1. Istanbul Basaksehir 1 1 0 0 4:0 3
2. ACF Fiorentina 1 0 1 0 1:1 1
3. RFS Riga 1 0 1 0 1:1 1
4. Heart of Midlothian 1 0 0 1 0:4 0
B-skupina:
RSC Anderlecht - Silkeborg IF 1:0 (0:0)
Gól: 81. Silva (z 11m)
West Ham United - FCSB 3:1 (0:1)
Góly: 69. Bowen (z 11m), 74. Emerson, 90. Antonio – 34. Cordea
tabuľka B-skupiny:
1. West Ham United 1 1 0 0 3:1 3
2. RSC Anderlecht 1 1 0 0 1:0 3
3. Silkeborg IF 1 0 0 1 0:1 0
4. FCSB 1 0 0 1 1:3 0
C-skupina:
Villarreal CF - Lech Poznaň 4:3 (3:1)
Góly: 32. Chukwueze, 36. a 40. Baena, 89. Coquelin – 2. Skoras, 46. Ishak (z 11m), 61. Ishak
/Ľ. Šatka (Poznaň) do zápasu nezasiahol/
FK Austria Viedeň - Hapoel Beer-Sheva 0:0
tabuľka C-skupiny:
1. Villarreal CF 1 1 0 0 4:3 3
2. FK Austria Viedeň 1 0 1 0 0:0 1
3. Hapoel Beer-Sheva 1 0 1 0 0:0 1
4. Lech Poznaň 1 0 0 1 3:4 0
D-skupina:
1. FC Slovácko - FK Partizan Belehrad 3:3 (2:0)
Góly: 5. a 20. Kalabiška, 83. Kozák – 47. a 53. Diabaté, 62. R. Gomes, ČK: 22. Belič (Belehrad)
/P. Šimko (Slovácko) bol na lavičke náhradníkov/
OGC Nice - 1. FC Kolín 1:1 (0:1)
Góly: 62. Delort (z 11m) – 19. Tigges
/O. Duda hral do 56. minúty/
tabuľka D-skupiny:
1. 1. FC Slovácko 1 1 0 0 3:3 1
2. FK Partizan Belehrad 1 0 1 0 3:3 1
3. 1. FC Kolín 1 0 1 0 1:1 1
4. OGC Nice 1 0 0 1 1:1 1
E-skupina:
Dnipro-1 - AZ Alkmaar 0:1 (0:0)
Gól: 63. D. de Wit
FC Vaduz - Apollon Limassol 0:0
tabuľka E-skupiny:
1. AZ Alkmaar 1 1 0 0 1:0 3
2. FC Vaduz 1 0 1 0 0:0 1
3. Apollon Limassol 1 0 1 0 0:0 1
4. Dnipro-1 1 0 0 1 0:1 0
F-skupina:
Molde FK - KAA Gent 0:0
Shamrock Rovers - Djurgardens IF 0:0
tabuľka F-skupiny:
1. Djurgardens IF 1 0 1 0 0:0 1
. Molde FK 1 0 1 0 0:0 1
. Shamrock Rovers 1 0 1 0 0:0 1
. KAA Gent 1 0 1 0 0:0 1
G-skupina:
FK Ballkani - CFR 1907 Kluž 1:1 (0:0)
Góly: 65. Thaci – 90+1. Matias
Sivasspor - Slavia Praha 1:1 (1:1)
Góly: 27. Saba – 4. Olayinka, ČK: 90+2. Keta (Sivasspor)
/I. Schranz hral od 63. minúty/
tabuľka G-skupiny:
1. CFR 1907 Kluž 1 0 1 0 1:1 1
. Slavia Praha 1 0 1 0 1:1 1
. FK Ballkani 1 0 1 0 1:1 1
. Sivasspor 1 0 1 0 1:1 1
H-skupina:
FC Bazilej - FC Pjunik Jerevan 3:1 (1:1)
A-skupina:
ACF Fiorentina - RFS Riga 1:1 (0:0)
Góly: 56. Barák – 74. Ilič
Heart of Midlothian - Istanbul Basaksehir 0:4 (0:1)
Góly: 26. Kaldirim, 67. Ndayishimiye, 75. Kingsley (vl.), 82. Özcan
tabuľka A-skupiny:
1. Istanbul Basaksehir 1 1 0 0 4:0 3
2. ACF Fiorentina 1 0 1 0 1:1 1
3. RFS Riga 1 0 1 0 1:1 1
4. Heart of Midlothian 1 0 0 1 0:4 0
B-skupina:
RSC Anderlecht - Silkeborg IF 1:0 (0:0)
Gól: 81. Silva (z 11m)
West Ham United - FCSB 3:1 (0:1)
Góly: 69. Bowen (z 11m), 74. Emerson, 90. Antonio – 34. Cordea
tabuľka B-skupiny:
1. West Ham United 1 1 0 0 3:1 3
2. RSC Anderlecht 1 1 0 0 1:0 3
3. Silkeborg IF 1 0 0 1 0:1 0
4. FCSB 1 0 0 1 1:3 0
C-skupina:
Villarreal CF - Lech Poznaň 4:3 (3:1)
Góly: 32. Chukwueze, 36. a 40. Baena, 89. Coquelin – 2. Skoras, 46. Ishak (z 11m), 61. Ishak
/Ľ. Šatka (Poznaň) do zápasu nezasiahol/
FK Austria Viedeň - Hapoel Beer-Sheva 0:0
tabuľka C-skupiny:
1. Villarreal CF 1 1 0 0 4:3 3
2. FK Austria Viedeň 1 0 1 0 0:0 1
3. Hapoel Beer-Sheva 1 0 1 0 0:0 1
4. Lech Poznaň 1 0 0 1 3:4 0
D-skupina:
1. FC Slovácko - FK Partizan Belehrad 3:3 (2:0)
Góly: 5. a 20. Kalabiška, 83. Kozák – 47. a 53. Diabaté, 62. R. Gomes, ČK: 22. Belič (Belehrad)
/P. Šimko (Slovácko) bol na lavičke náhradníkov/
OGC Nice - 1. FC Kolín 1:1 (0:1)
Góly: 62. Delort (z 11m) – 19. Tigges
/O. Duda hral do 56. minúty/
tabuľka D-skupiny:
1. 1. FC Slovácko 1 1 0 0 3:3 1
2. FK Partizan Belehrad 1 0 1 0 3:3 1
3. 1. FC Kolín 1 0 1 0 1:1 1
4. OGC Nice 1 0 0 1 1:1 1
E-skupina:
Dnipro-1 - AZ Alkmaar 0:1 (0:0)
Gól: 63. D. de Wit
FC Vaduz - Apollon Limassol 0:0
tabuľka E-skupiny:
1. AZ Alkmaar 1 1 0 0 1:0 3
2. FC Vaduz 1 0 1 0 0:0 1
3. Apollon Limassol 1 0 1 0 0:0 1
4. Dnipro-1 1 0 0 1 0:1 0
F-skupina:
Molde FK - KAA Gent 0:0
Shamrock Rovers - Djurgardens IF 0:0
tabuľka F-skupiny:
1. Djurgardens IF 1 0 1 0 0:0 1
. Molde FK 1 0 1 0 0:0 1
. Shamrock Rovers 1 0 1 0 0:0 1
. KAA Gent 1 0 1 0 0:0 1
G-skupina:
FK Ballkani - CFR 1907 Kluž 1:1 (0:0)
Góly: 65. Thaci – 90+1. Matias
Sivasspor - Slavia Praha 1:1 (1:1)
Góly: 27. Saba – 4. Olayinka, ČK: 90+2. Keta (Sivasspor)
/I. Schranz hral od 63. minúty/
tabuľka G-skupiny:
1. CFR 1907 Kluž 1 0 1 0 1:1 1
. Slavia Praha 1 0 1 0 1:1 1
. FK Ballkani 1 0 1 0 1:1 1
. Sivasspor 1 0 1 0 1:1 1
H-skupina:
FC Bazilej - FC Pjunik Jerevan 3:1 (1:1)
Góly: 23. Males (z 11m), 54. a 76. Burger – 27. Dašjan, ŽK: Adams, Comas – Bratkov, Miljković, Haruťunjan. Rozhodovali: Martínez Munuera - Barbero, Miguel Martínez (všetci Šp.)
Bazilej: Hitz – López, Comas, Adams, Katterbach – Xhaka (78. Pelmard) – Males (78. Sene), Diouf, Burger (86. Zeqiri), Millar (64. Ndoye) – Fink (64. Augustin).
Pjunik Jerevan: Jurčenko – Otubanjo (65. Karapetjan), Bratkov (89. Petrosjan), Juninho, Miljkovic – Dašjan, A. González, Juricic (65. Diop) – Vakulenko, Haruťunjan (79. Karasjuk), Cociuc (80. Ozbiliz).
Bazilej: Hitz – López, Comas, Adams, Katterbach – Xhaka (78. Pelmard) – Males (78. Sene), Diouf, Burger (86. Zeqiri), Millar (64. Ndoye) – Fink (64. Augustin).
Pjunik Jerevan: Jurčenko – Otubanjo (65. Karapetjan), Bratkov (89. Petrosjan), Juninho, Miljkovic – Dašjan, A. González, Juricic (65. Diop) – Vakulenko, Haruťunjan (79. Karasjuk), Cociuc (80. Ozbiliz).