Škriniarov Inter bez víťazstva, Slovák strelec prispel gólom k triumfu

Na snímke zľava hráč Lazia Toma Basic a Milan Škriniar z Interu Miláno bojujú o loptu počas futbalového zápasu Serie A medzi Laziom Rím a Interom Miláno v sobotu 16. októbra 2021. Foto: TASR/AP
Uprostred na snímke futbalista Sergej Milinkovič-Savič z Lazia oslavuje tretí gól počas futbalového zápasu Serie A medzi Laziom a Interom Miláno na olympijskom štadióne v Ríme, v sobotu 16. októbra 2021. Foto: TASR/AP

Obranca Norbert Gyömbér hral za Salernitanu do 20. minúty.

Rím 16. októbra (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Dávid Strelec prispel v 8. kole talianskej Serie A gólom k víťazstvu Spezie Calcio nad Salernitanou 2:1. V 51. minúte zakončil peknú kombináciu strelou k vzdialenejšej žrdi a vyrovnal na 1:1 Pre bývalého útočníka Slovana Bratislava to bol prvý presný zásah v najvyššej talianskej súťaži. Obranca Norbert Gyömbér hral za Salernitanu do 20. minúty.

Futbalista Dávid Strelec v drese Slovana Bratislava, foto z archívu.

Inter Miláno v zostave s Milanom Škriniarom prehral na pôde Lazia Rím 1:3. Úradujúci majster viedol na Stadio Olimpico od 12. minúty, keď Ivan Perišič premenil pokutový kop. V 64. minúte vyrovnal z bieleho bodu kanonier Lazia Ciro Immobile. O triumfe domácich rozhodol v 81. minúte Felipe Anderson. V nadstavenom čase ešte pridal tretí gól Sergej Milinkovič-Savič Inter utrpel prvú prehru v sezóne. V tabuľke je tretí so štvorbodovou stratou na vedúci SSC Neapol, ktorý má zápas k dobru. Vo večernom dueli zvíťazili hráči AC Miláno nad Hellasom Verona 3:2, hoci po polčase prehrávali 0:2.

Serie A - 8. kolo:

AC Miláno - Hellas Verona 3:2 (0:2)
Góly: 59. Giroud, 76. Kessie (z 11 m), 78. Günter (vlastný) - 7. Caprari, 34. Barak (z 11 m)

Lazio Rím - Inter Miláno 3:1 (0:1)
Góly: 64. Immobile (z 11 m), 81. Anderson, 90+1. Milinkovič-Savič - 12. Perišič (z 11 m)