Nedela 12. máj 2024Meniny má Pankrác

Slovákom sa v NHL nedarilo, Kopecký pre zranenie nehral

Pravý krídelník Ottawa Senators Bobby Butler (vpravo) bojuje o puk so slovenským kapitánom Bostonu Zdenom Chárom (33) v druhej tretine zápasu NHL, 28. februára 2012 v Bostone. Foto: TASR/AP

V bránke Montrealu dostal miesto Petra Budaja prednosť Carey Price.

New York 29. februára (TASR) - V deväťzápasovom programe zámorskej NHL sa v noci na stredu bodovo nepresadil žiadny zo slovenských hokejistov. Boston nevyužil výhodu domáceho prostredia, keď Ottawe podľahol 0:1. Kapitán "medveďov" Zdeno Chára odohral vyše 23 minút a na súperovho brankára vyslal dve strely.

Dvadsaťročný Lehner zaznamenal svoj vôbec prvý shutout v kariére, keď si poradil so všetkými 32 pokusmi súpera. Po zápase vyslovil pochvalu na jeho adresu aj kapitán "senátorov" Daniel Alfredsson. "Bol našou oporou. Som skutočne uchvátený, ako si poradil s jednotlivými situáciami. V záverečnej tretine sme sa trochu potácali, ale on nás podržal niekoľkými skvelými zákrokmi," citovala švédskeho veterána oficiálna stránka profiligy.

Boston - Ottawa 0:1

Rovnaký výsledok sa zrodil aj v súboji San Jose s Philadelphiou, v ktorom na seba narazili útočník Michal Handzuš a obranca Andrej Meszároš. Po stretnutí mal viac dôvodov na radosť "žralok" Handzuš, zatiaľ čo Meszároš, ktorý zaznamenal tri strely a jednu mínusku, bol s takmer 25-minútovým pobytom na ľade najvyťaženejším hráčom duelu. O osude stretnutia rozhodol už v 82. sekunde Ryane Clowe a predĺžil tak mizériu "letcov" v súbojoch so San Jose, ktorí svojho rivala dokázali naposledy zdolať ešte v decembri 2000. "Predviedli sme perfektný defenzívny výkon proti najlepšiemu ofenzívnemu tímu v lige. Nastavili sme latku poriadne vysoko. Keď sme to dokázali proti nim, dokážeme to proti každému," vyhlásil obranca Marc-Edouard Vlasic.

San Jose - Philadelphia 1:0

New York Islanders s obrancom Milanom Jurčinom prehrali na ľade Washingtonu 2:3 po predĺžení, pričom slovenský zadák si do štatistík pripísal jednu strelu. "Ostrovania" ešte v 57. minúte viedli 2:0, no Troy Brouwer sa dvoma gólmi postaral o vyrovnanie a dokonalý obrat zariadil v druhej minúte extračasu Alexander Ovečkin. "Je to veľké víťazstvo. Potrebovali sme jeden gól, aby sme sa naštartovali a Browse to dokázal. Potom pridal ďalší a v predĺžení som to dokončil šťastným gólom," povedal ruský krídelník.

V bránke Montrealu dostal miesto Petra Budaja prednosť Carey Price, no Habs v súboji s Tampou Bay ťahali za kratší koniec povrazu a prehrali 1:2. Vedúce postavenie v tabuľke strelcov si jedným gólom upevnil útočník Steven Stamkos, pre ktorého to bol už 44. presný zásah v sezóne. Pochvalu od trénera "bleskov" Guya Bouchera si za jediný inkasovaný gól vyslúžil brankár Mathieu Garon. "V každom jednom zápase môže byť brankár rozdielovým faktorom. V tomto dueli sme nutne potrebovali dobrý výkon a aj sme sa ho dočkali," vyhlásil.

Florida zvíťazila v Toronte 5:3, v tíme hostí sa však nepredstavil útočník Tomáš Kopecký, ktorý podľa generálneho manažéra Dalea Tallona utrpel menšie zranenie spodnej časti tela. Kopeckého v zostave nahradil Marcel Goc, ktorý už v 13. sekunde otvoril skóre stretnutia. "Bol v tom aj kus šťastia. Už som chcel povolať niekoho z farmy, keď v tom prišiel Marcel a povedal, že sa cíti dobre," skonštatoval tréner Floridy Kevin Dineen.

Výsledky:

WASHINGTON - NY ISLANDERS 3:2 pp (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Góly: 57. Brouwer, 60. Brouwer, 62. Ovečkin - 5. Bailey, 43. Moulson. Brankári: Neuvirth - Nabokov. Strely na bránku: 34:24. Diváci: 18.506.

TAMPA BAY - MONTREAL 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 9. Stamkos, 21. Hall - 17. Desharnais. Brankári: Garon - Price. Strely na bránku: 22:24. Diváci: 18.878.

MINNESOTA - LOS ANGELES 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Góly: 1. Williams, 10. King, 19. Kopitar, 36. Nolan. Brankári: Bäckström - Bernier. Strely na bránku: 26:15. Diváci: 17.317.

CAROLINA - NASHVILLE 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
Góly: 26. McBain, 34. Staal, 38. Brent, 42. Allen - 3. Smith, 33. Wilson, 43. Bourque. Brankári: Ward - Lindbäck. Strely na bránku: 33:29. Diváci: 13.595.

BOSTON - OTTAWA 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Góly: 15. Karlsson. Brankári: Thomas - Lehner. Strely na bránku: 32:38. Diváci: 17.565.

COLUMBUS - DETROIT 2:5 (1:1, 0:0, 1:4)
Góly: 7. Nash, 43. Mackenzie - 5. Franzen, 44. Kronwall, 49. Zetterberg, 50. Mursak, 54. Filppula. Brankári: Sanford - Macdonald. Strely na bránku: 30:25. Diváci: 14.333.

TORONTO - FLORIDA 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)
Góly: 31. Kessel, 49. Kuľjomin, 58. Lupul - 1. Goc, 3. Santorelli, 34. Santorelli, 45. Garrison, 50. Weiss. Brankári: Reimer - Theodore. Strely na bránku: 31:23. Diváci: 19.420.

PHOENIX - VANCOUVER 2:1 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 50. Whitney, rozhodujúci sn: Whitney - 15. Edler. Brankári: Smith - Schneider. Strely na bránku: 35:40. Diváci: 16.691.

SAN JOSE - PHILADELPHIA 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 2. Clowe. Brankári: Niemi - Bryzgalov. Strely na bránku: 23:26. Diváci: 17.562.