< sekcia Šport

Slovan Bratislava zdolal FK Pohronie 2:0 v prípravnom zápase

Na snímke vpravo Ezekiel Henty (Slovan) a vľavo Peter Pavlík (Pohronie) počas prípravného zápasu ŠK Slovan Bratislava - FK Pohronie v sobotu 6. júna 2020 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Pre obe mužstvá to bola generálka na reštart Fortuna ligy.

Bratislava 6. júna (TASR) - Futbalisti Slovana Bratislava zdolali v sobotňajšom prípravnom stretnutí FK Pohronie 2:0 gólmi Myentyho Abenu a Mohu. Pre obe mužstvá to bola generálka na reštart Fortuna ligy. "Belasí" nastúpia v sobotu 13. júna v skupine o titul doma proti Ružomberku, Pohronie čaká v rovnaký deň v skupine o záchranu duel v Trenčíne.

Ján Kozák ml., tréner Slovana (zdroj: oficiálna stránka klubu): "Musím byť kritický. Teší ma víťazstvo, nula a druhý gól, ktorý bol ukážkou, aký je futbal jednoduchý a zároveň krásny. Inak mám ďaleko od spokojnosti. Najmä z prvého polčasu som rozčarovaný. Hrali sme pomaly a nepresne, bolo tam málo pohybu a nábehov, takto sa určite nechceme prezentovať. Dnes sme absolvovali generálku a niekedy to býva tak, že človek má po poslednej skúške pred ligou dobrý pocit a čaká to najlepšie, no stane sa opak. Preto verím, že o týždeň v lige budeme silnejší a lepší než dnes."

prípravný zápas - sobota:

ŠK Slovan Bratislava - FK Pohronie 2:0 (1:0)

Góly: 45.+1 Abena, 54. Moha