Nedela 16. jún 2024Meniny má Blanka a Bianka

Slovan Bratislava sa na domácom ľade radoval z víťazstva

Roman Kukumberg Foto: TASR/Michal Svítok

Strelecky sa z domácich hráčov pred vyše desaťtisícovou diváckou kulisou vyznamenali Ölvecký, Daňo a Kukumberg.

Bratislava 23. novembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade domácej Slovnaft Arény nad Atlantom Mytišči 3:2, keď o triumfe rozhodol päť minút pred koncom Kukumberg. Zverenci trénera Rostislava Čadu sa najbližšie stretnú v nedeľu 25. novembra o 17.00 h s Lokomotivom Jaroslavľ.

Prvú vážnejšiu šancu si vypracoval kapitán Lipiansky, no brankár hostí si dal pozor. Slovan mal vzápätí k dispozícii presilovku, ale hral ju veľmi staticky a až na jednu strelu Chudobina vážnejšie neohrozil. Podobne to vyzeralo aj o ďalšie dve minúty pri druhej početnej výhode domácich. Slovan mal tlak aj naďalej a súpera do ničoho nepúšťal. Ten sa tak sústredil najmä na obranu, čo sa mu darilo a tak vážnejšie šance nemal ani Slovan. Po desiatich minútach si zahrali proti štyrom aj hostia, ale hrali ju rovnako zle ako domáci. Navyše im dvakrát unikol Kukumberg a Chudobin mal čo robiť, aby udržal čistý štít. V 13. minúte sa mu to už nepodarilo. Po vyhratom buly sa dostal k puku Ölvecký, ktorý zblízka prestrelil padajúceho obrancu aj brankára - 1:0. Inkasovaný gól prebudil aj hostí, ktorý sa krátko na to natlačili do útočného pásma a Dorofejev s Bobrovom si vypracovali dobré šance, no Janus podržal spoluhráčov. Slovan mohol pridať druhý kúsok počas tretej presilovky, ale ani tá mu nevyšla. Navyše, Štajnoch dostal dve plus desať za napadnutie hlavy a krku, v početnej výhode hrali hostia a "belasým" ukázali, ako sa to robí. V 19. minúte Ozolinš priťukol puk Michnovovi a prudkou strelou vyrovnal 1:1.

Slovan nevyužil ani štvrtú presilovku na začiatku druhej tretiny. V ďalších minútach sa hra presúvala zo strany na stranu, ale bez vážnejších šancí. V 31. minúte sa hostia dostali do vedenia 2:1. Slovan prehral buly v útočnom pásme, Atlant sa dostal do prečíslenia a po peknej kombinácii strieľal Bobrov do odkrytej bránky. Netrvalo však ani dve minúty a opäť bolo vyrovnané. O gól sa postaral Daňo, ktorý si položil brankára a tiesnený obrancom poslal puk za jeho chrbát. Hostia si potom zahrali ešte dve presilovky, vypracovali si aj šance, ale Janus si s nimi poradil.

Slovan bol v záverečnej tretine aktívnejší, ale nevedel dotiahnuť svoje šance do konca a Chudobina ohrozovali väčšinou iba strelami z diaľky. Naopak, keď sa hostia dostali pred Janusovu bránku, vždy to zaváňalo gólom. Brankár Slovana si ale poradil s nebezpečnou strelou Ozolinša spomedzi kruhov aj s peknou kombináciou Engqvistovej formácie, ktorá vyšachovala domácu obranu. "Belasým" vyšla až akcia z 55. minúty, keď Kytnár spoza bránky prihral Kukumbergovi a ten zavesil - 3:2. Atlant sa v závere vrchol do útoku a Slovan mal obrovské šťastie, keď Michnov a krátko na to aj Ťutin trafili konštrukciu bránky. V závere to skúsili aj bez brankára, ale Janusa už neprekonali.

hlasy po zápase:

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Prvá tretina bola z našej strany najvydarenejšia. Bola tam cítiť snaha hráčov odčiniť prehru z predchádzajúceho zápasu. Dobre sme korčuľovali a kombinovali, no žiaľ, vyťažili sme z toho len jeden gól. Dosť nás pribrzdil gól v závere prvej tretiny, ktorý ovplyvnil našu hru hlavne v druhej časti. V závere to bola otázka chyby a kto túto chybu využije. Po treťom víťaznom góle sme mali aj trošku šťastia."

Peter Ölvecký, útočník Slovana: "Bol to od začiatku veľmi ťažké, chceli sme odčiniť predchádzajúci zápas, čo sa nám aj podarilo. V tretej tretine to nechcelo otvoriť ani jedno mužstvo. Čakali sme na chybu súpera, našťastie prišla u nich a 'Kuko' strelil veľmi dôležitý gól."

Martin Štajnoch, obranca Slovana: "Sme radi, že sme získali tri body a aspoň trochu odčinili prehru z posledného zápasu. Na konci nás na pár minút zatlačili, boli tam nejaké závary, ale udržali sme to a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali."

Sergej Svetlov:"Bol to veľmi zaujímavý zápas, v ktorom bol súper aktívnejší ako my. V prvej tretine sme nehrali veľmi dobre, v druhej sa to už zlepšilo a v tretej sme hrali vyrovnaný duel. Mali sme aj dobré momenty, žiaľ, dostali sme tretí rozhodujúci gól. Slovan vyhral zaslúžene, gratulujem."

Slovan Bratislava - Atlant Mytišči 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 13. Ölvecký (Mikúš), 33. Daňo (Švarný, Ölvecký), 55. Kukumberg (Kytnár, Dravecký) - 19. Michnov (Ozolinš), 31. Bobrov (Rybakov, Dorofejev).
Rozhodcovia: Odinš, Soin - Sadovnikov, Sazonov (Lot./Rus.), vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Štajnoch 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané)

Slovan Bratislava: Janus – Višňovský, Sigalet, Štajnoch, Švarný, Tabaček, Sersen - Bartovič, Bližňák, Hudáček – Miklík, Lipiansky, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, Dravecký – Mikúš, Šťastný, Ölvecký - Daňo

Atlant Mytišči: Chudobin - Višnevskij, Ťutin, Semionov, Ozolinš, Rukavišnikov, Frögren, Kosmačov, Batyršin - Michnov, Engqvist, Stalberg - Žerdev, Gluchov, Bobrov - Ševčenko, Točickij, Koľcov - Lemťugov, Rybakov, Dorofejev