Quantcast
< sekcia Šport

Slovan posilnia na Spenglerovom pohári útočníci Belluš a Ihnačák

Martin Belluš, archívna snímka. Foto: TASR Milan Kapusta

Taliansky reprezentant Ihnačák nedávno ukončil spoluprácu s HC '05 Banská Bystrica, Belluš len vo štvrtok rozviazal zmluvu s HC Košice.

Bratislava 24. decembra (TASR) - Hokejistov Slovana Bratislava posilnia na nadchádzajúcom Spenglerovom pohári (26.-31. decembra) útočníci Brian Ihnačák a Martin Belluš. Klub o tom informoval na svojom facebookovom profile.

"Napriek krátkosti času sme oslovili viacero prevažne slovenských hokejistov pôsobiacich v Európe. Žiaľ, v drvivej väčšine prípadov sme od ich klubov dostali zamietavé stanovisko," uviedol generálny manažér Slovana Maroš Krajči. "Všade v Európe sa počas sviatkov hrajú dôležité a atraktívne ligové zápasy. Mame troch zranených útočníkov (Zigo, Matoušek, Fominych), budeme hrať minimálne tri zápasy proti top európskym mužstvám, budeme sa musieť PCR testovať každý deň, s vysokým rizikom pozitívneho testu. Brian aj Martin nám v tejto situácii určite veľmi pomôžu."

Taliansky reprezentant Ihnačák nedávno ukončil spoluprácu s HC '05 Banská Bystrica, Belluš len vo štvrtok rozviazal zmluvu s HC Košice. Slovan dávnejšie avizoval, že klub môže na Spengler Cupe počítať aj s kmeňovým hráčom HC Lugano Liborom Hudáčkom. Situácia sa však skomplikovala a nie je isté, či 31-ročný útočník bratislavský klub posilní.

Vedenie Spenglerovho pohára pozvalo bratislavský tím ako náhradníka po tom, ako sa z podujatia odhlásili Ambri-Piotta a výber Kanady. Slovan štartoval na prestížnom turnaji v minulosti štyrikrát a v rokoch 1972, 1973 a 1974 ho vyhral. "Belasí" sa predstavia v skupine s fínskym tímom KalPa Kuopio a švédskou Frölundou, v druhej skupine budú hrať domáci HC Davos, Sparta Praha a Výber Bernu.