Slovan prehral na Dunajskom pohári s Davosom, hetrik Ambühla

Na snímke vpravo tréner Ján Pardavý a vľavo jeho asistent Richard Kapuš počas stretnutia na hokejovom turnaji Danube Cup (Memoriál Jána Staršieho) HC Slovan Bratislava - Sparta Praha 18. augusta 2022 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 19. augusta (TASR) - Hokejisti HC Sparta Praha uspeli aj vo svojom druhom zápase na turnaji Dunajský pohár (Memoriál Jána Staršieho). V piatkovom stretnutí zdolali fínske mužstvo Lukko Rauma 3:2 po predĺžení a nájazdovom rozstrele. Domáci Slovan Bratislava prehral aj vo svojom druhom zápase.

Domáci Slovan Bratislava prehral aj vo svojom druhom zápase. "Belasí" nestačili na švajčiarsky Davos 3:4 po predĺžení a nájazdovom rozstrele. Tridsaťosemročný Andres Ambühl sa v drese Davosu blysol hetrikom.

výsledky:

Sparta Praha - Lukko Rauma 3:2 pp a sn (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 21. Sobotka, 34. Jandus, rozh. nájazd: Ton – 4. Kainulainen, 12. Mattila

Slovan Bratislava - HC Davos 3:4 pp a sn (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 9. Beňo, 30. Harris, 49. Kytnár – 1. Ambühl, 11. Ambühl, 59. Ambühl, rozh. nájazd. Bristedt