Slovan v 7. kole Fortuna ligy remizoval s Dunajskou Stredou 1:1

Na snímke sprava Aleksandar Čavrič (Slovan) a Zuberu Sharani (DAC) počas zápasu 7. kola futbalovej Fortuna ligy FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 12. septembra 2021 v Dunajskej Strede. Foto: TASR - Edmund Örzsik

Slovan má odohraných šesť zápasov, z ktorých 5 vyhral.

Dunajská Streda 12. septembra (TASR) - Futbalisti majstrovského Slovana Bratislava stratili prvé body v novej sezóne Fortuna ligy. V nedeľu v záverečnom zápase 7. kola remizovali v MOL Aréne s domácou Dunajskou Stredou 1:1.

"Belasí" majú odohraných šesť zápasov, z ktorých 5 vyhrali. Tabuľku vedú o dva body pred Trnavou. Posledný je nováčik z Liptovského Mikuláša, ktorý prehral v Trnave so Sereďou 0:2.

V šlágri siedmeho kola obe mužstvá dali šancu novým hráčom. Za Slovan opäť nastúpil Green, v drese DAC Lamkel Zé. Prvá vážna šanca prišla na konci siedmej minúty, keď Pauschek dostal do behu loptu na pravej starane, spätnú prihrávku tesne nestihol Zmrhal. O dve minúty neskôr si nabehol na dlhú loptu Green, no strelou z pravej strany tesne minul bránu. Interesantný priebeh pokračoval, rodili sa aj ďalšie príležitosti. V 10. minúte Blackman poslal výbornú prihrávku na Lamkela Zého, ktorého strelu z 10 metrov Chovan zlikvidoval. V 21. minúte Henty získal loptu na ľavej strany šestnástky, rútil sa do pokutového územia, strelu však bravúrne chytil Jedlička. V 33. minúte bol blízko ku gólu Slovan, Zmrhal peknou prihrávkou cez dvoch hráčov našiel Hentyho, ktorý z pravej strany tesne minul bránu. Na druhej strane Lamkel Zé nacentroval Ciganiksovi, ale ten netrafil bránu. V 37. minúte po peknej kombinácií sa lopta dostala k Andzouanovi, ktorý však z pravej strany tesne minul bránu. V posledných minútach polčasu sa Slovan usadil pred bránou Dunajskej Stredy, v 45. minúte zahral Green priamy kop z pravej strany, ale šanca z toho napokon nebola.

Druhý polčas už začali mužstvá opatrnejšie, prvá šanca prišla v 56. minúte, keď Lamkel Zé tesne minul bránu. Svoj strelecký účet si mohol otvoriť v 60. minúte domáci nováčik Hahn, ktorý trafil do priestoru Chovanovej brány, ale z ofsajdovej pozície. V 66. minúte dostal do behu loptu Lamkel Zé, postupoval na bránu, ale strelu zo 17 metrov Chovan chytil. Slovan odpovedal akciou Čavriča, ktorý prešiel na pravej strane, jeho spätnú prihrávku ale Rabiu poslal vedľa. V 72. minúte otvoril skóre Schäfer, z ľavej strany vystrelil a Chovan zle zareagoval. "Belasí" reagovali bleskurýchlo, Zmrhal sa vyhol ofsajdu a šikovne poslal loptu do siete – 1:1. V 77. minúte musel byť domáci brankár na pozore, po rohovom kope Beskorovajnyj hlavou skoro trafil do vlastnej siete. V nadstavenom čase rozhodca Očenáš musel pomocou videorozhodcu skontrolovať faul v pokutovom území na Hahna, situáciu si pozrel na monitore, napokon posúdil, že sa o nedovolený zákrok nejednalo. Vo výbornom zápase pred výbornou kulisou sa tak zrodila remíza.

Hlasy trénerov:

Antal Németh, tréner Dunajskej Stredy: "Vstup vyšiel obidvom mužstvám. Slovan mal viac šancí, lebo naši hráči boli nervóznejší. Potom si nám veci sadli, vyrovnali sme zápas. Pre divákov to bol zaujímavý súboj. Podľa mňa sme boli bližšie k trom bodom, najmä výkonom v druhom polčase. Sme sklamaní, že sme nezískali tri body, ale verím, že fanúšikovia odišli zo zápasu spokojní."

Vladimír Weiss, tréner Slovana Bratislava: "Takto by mal vyzerať dobrý ligový zápas na slovenských trávnikoch. Veľké množstvo šancí na obidvoch stranách, vynikli aj brankári. Do zápasu sme vstúpili dobre, mali sme aj šance v úvode, ale nepremenili sme ich. Potom aj domáci mali svoje šance. Dali nádherný gól, ale hneď sme sa vrátili do zápasu. Deľba bodov je spravodlivá. Na naše pomery to bol výborný futbal. Na taký futbal ľudia budú chodiť."