Slovan v tomto ročníku stále neprehral, poradil si aj s Ružomberkom

Na snímke futbalisti ŠK Slovan Bratislava Foto: TASR - Erika Ďurčová

Slovan už ťahá 27-zápasovú sériu bez prehry.

Bratislava 21. apríla (TASR) - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom domácom stretnutí 5. kola skupiny o titul Fortuna ligy nad MFK Ružomberok 3:2. Pod triumf čerstvého majstra sa podpísal dvojgólový Andraž Šporar, druhý zásah dosiahol z pokutového kopu. O tretí "zárez" "belasých" sa postaral Dejan Dražič. Na priebežných 1:1 vyrovnal tesne po zmene strán hosťujúci Dominik Kružliak, v závere skorigoval striedajúci Viktor Jedinák. Slovan v tomto ročníku v lige stále neprehral, celkovo 27 zápasov.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 3:2 (1:0)

Góly: 20. a 62. Šporar (druhý z 11 m), 74. Dražič - 48. Kružliak, 90. Jedinák. Rozhodovali: Chmura - Jenčura, Galo, bez kariet, 6845 divákov.

Slovan: Greif - Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij - Ljubičič, Rabiu (82. Nono) - Holman (79. Strelec) - Čavrič (46. Moha), Šporar, Dražič

Ružomberok: Macík – Čurma, Kružliak, Maslo, Kmeť (69. Kostadinov) – Gál-Andrezly (85. Jedinák), Takáč (80. Kochan), Qose, Madleňák – Mustedanagič - Gerec

sobota

MŠK Žilina – ŠKF Sereď 1:2 (0:1)

Góly: 74. Káčer – 2. Iván, 70. Lačný. . Rozhodovali: Ochotnický – Jekkel, Perát, ŽK: Bilas – Adekuoroye, Nwolokor, Ulrich, 1583 divákov

Žilina: Holec – Anang, Kaša, Lochošvili, Sluka – Diaz (46. Pečovský) – Káčer, Bernát (71. Škvarka) – Tomič (61. Gerebenits), Boženík, Mihálik

Sereď: Nwolokor – Sus, Michalík, Menich, Hučko – Bilas, Adekuoroye – Morong (74. Špehar), Pankaričan (57. Lačný), Iván – Kuzma (86. Ulrich)

MFK Zemplín Michalovce - DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:0)

Gól: 57. Davis, 78. K. Vida. Rozhodovali: Marhefka – Vorel, Bobko, ŽK: Petro, Špiriak, Tounkara – M. Vida, 1954 divákov

Michalovce: Kira – Špiriak, Carrilo, Beskorovajny - Rota, Grič, Turik (65. Danko), Kountouriotis (71. Diarra), Petro - Žofčák, Zacharkiv (65. Tounkara)

Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Huk, Davis (60. Šatka), Koné - Vida – Ronan, Kalmár - Čmelík (69. Bednár), Divkovič, K. Vida

5. kolo o záchranu - sobota:

FC Nitra - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:2 (1:2)

Góly: 34. Bilovský, 90.+ Fábry – 1. Ďubek, 44. Ľupták. Rozhodovali: Očenáš – Ádám, Hrmo, ŽK: Machovec, Farkaš – Ľupták, Brašeň, Chovan, 804 divákov

Nitra: Šípoš – Chovanec, Niba, Farkaš, Charizopulos (73. Vestenický) – Machovec, Šimončič (48. Kóňa) – Chobot (46. Soković), Bilovský, Kuník – Fábry

Zlaté Moravce-Vráble: Chovan – Brašeň, Asanović, Kwin Kwin, Čögley – Válovčan (89. Práznovský), Ľupták, Grozdanovski (82. Karlík), Švec (66. Orávik) – Dočekal, Ďubek

FK Železiarne Podbrezová – AS Trenčín 0:0

Rozhodovali: Sedlák – Ferenc, Bednár. ŽK: Obročník – Yem, Lamine, Čatakovič, 854 divákov

Podbrezová: Vantruba – Obročník, Bartoš, Oravec, Kiwior – Špyrka, Paraj – Pavúk (46. Breznaník), Hlohovský (85. Halgoš), Leško – Więzik

Trenčín: Chudý – Slávik, Šulek, Skovajsa, Yem – Lamine (46. Umeh), van Arnhem, Čataković (62. Corryn) – Bukari, Paur (71. Sleegers), Roguljić

FC Spartak Trnava - FK Senica 0:1 (0:0)

Gól: 79. Deretti. Rozhodovali: Glova – Tomčík, Borsányi, ŽK: Grendel – Ramírez, Dubois, Asmah, Krč, Klapan, ČK: 90. Grendel po druhej ŽK, 1857 divákov

Trnava: Bolek – Hing-Glover, Abena, Janečka, Lovat – Sloboda – Markoski, Grendel, Pekár (59. Rada), Čonka (81. Ashiru) – Yilmaz (87. Tavarez)

Senica: Taborda – Silvejra, Dias, Krč – Klapan, Mendes – Dubois, Tešija (72. Petshi), Asmah (66. Deretti) - Castaňeda (80. Atkinson), Ramirez

12. ViOn Zlaté Moravce 27 7 2 17 27:50 24

Slovan mohol otvoriť skóre už v 8. minúte, Čavrič nacentroval do šestnástky, ale Šporarovu hlavičku vytesnil Macík. Hostia mohli domácich vzápätí potrestať, k lopte sa dostal v šestnástke Gál-Anrezly, no zblízka prestrelil. "Belasí" sa dočkali otváracieho zásahu v 20. minúte. Rabiu vysunul Šporara, ten si poradil s obrancom a nedal Macíkovi šancu. Domáci si v obrane nepočínali iste, ale Ružomberok doplácal na koncovku. Ešte do polčasovej prestávky mohol inkasovať druhýkrát, no Čavrič trafil iba žrď.

Hostia zaskočili Slovan hneď po zmene strán. Po rohovom kope sa dostala lopta ku Kružliakovi a ten vyrovnal. Na opačnej strane sa dostal do zakončenia Rabiu, hlavou však tesne minul. V 55. minúte mohol poslať domácich do vedenia Holman, prihrávku striedajúceho Mohu však v poslednej chvíli odvrátil Kružliak. Bratislavčania zvýšili tempo, v 60. minúte Takáč fauloval vo vlastnej šestnástke Ljubičiča a Šporar sa z 11 m nepomýlil - 2:1. Ružomberok sa v závere pokúsil zabojovať, blízko k vyrovnaniu bol Mustedanagovič, jeho technický pokus šiel tesne vedľa pravej žŕdky. Slovan však hrozil z protiútokov a napokon uspel. Madleňákovu strelu vyrazil Greif, tá sa dostala k Mohovi, ten prihral na osamoteného Dražiča, ktorý poslal Slovan do dvojgólového vedenia. Vzápätí sa dostal do zakončenia Moha, ale tentokrát sa blysol brankár Macík. Ružomberku sa predsa podarilo zdramatizovať záver, keď v 90. minúte skóroval Jedinák, ale napokon všetky tri body zostali v Bratislave a "belasí" oslávili titul víťazstvom v domácom prostredí.

Martin Ševela, tréner Slovana: "Ružomberok nás veľmi potrápil. Mali sme dobrý prvý polčas, hráči predvádzali dobrý pohyb. Do druhej polovice sme chceli vstúpiť aktívne, ale súper vyrovnal. Boli sme si však vedomí našich kvalít, takže sme nespanikárili. Druhý polčas bol otvorenejší, z brejkov sme viac vyťažili my. Strelili sme tri góly, čo je dobrá vizitka, na druhej strane si musíme dávať väčší pozor v obrane."

David Holoubek, tréner Ružomberka: "V prvom rade gratulujem Slovanu k zaslúženému titulu. Prišli sme sem s cieľom potrápiť, či dokonca prekvapiť súpera. Nevstúpili sme však dobre do zápasu, boli sme trochu nervózni a v tom je sila Slovana, že to dokázal potrestať. Súper nás prevýšil a zaslúžene zvíťazil. V závere sme si vypracovali tlak, ale už sme nedokázali vyrovnať. Neskladáme zbrane a chceme sa pripraviť na ďalší zápas."

Na Tehelnom poli najnižšia návšteva, Ševela: "Väčšiu som ani nečakal"

Futbalisti Slovana Bratislava sa v nedeľu prvýkrát predstavili na novom Tehelnom poli v pozícii majstra Fortuna ligy 2018/2019. Hoci si na Veľkonočnú nedeľu našlo cestu na tribúny iba 6845 divákov, najmenej od otvorenia nového štadióna, na atmosfére sa to neodrazilo. "Skalní" dokázali vytvoriť majstrovskú kulisu a odmenou im bolo víťazstvo Slovana nad Ružomberkom 3:2.

Dvomi gólmi sa blysol slovinský kanonier Andraž Šporar. Aj on postrehol nižšiu návštevu, na nálade mu to však neubralo. "Prišlo menej ľudí, ale atmosféra bola vynikajúca. Chápem to, veď sú prázdniny, ale tí, ktorí prišli, boli fantastickí a nám sa hralo super," povedal po zápase.

Podobný názor mal aj tréner "belasých" Martin Ševela, ktorý prezradil, že viac ľudí ani nečakal: "Poviem úprimne, nie som sklamaný. Je Veľká noc a dalo sa očakávať, že sa ľudia vyberú mimo mesta, možno išli navštíviť iné kúty nášho krásneho Slovenska."

Slovan tento rok oslavuje 100. výročie založenia klubu a Ševela verí, že v budúcnosti bude voľných miest na tribúnach čo najmenej. "Čo má prísť, príde. My sa snažíme hrať dobrý futbal, aby ľudia odchádzali spokojní. Myslím si, že aj tí, ktorí v nedeľu prišli, videli pekný futbal a odchádzali spokojní, veď padlo päť gólov," dodal.