Slovan vyhral vo Zvolene 2:0 a vedie o šesť bodov

Na snímke zľava Nate Kallen (Bratislava) a Carter Turnbull (Zvolen) počas hokejového zápasu 41. kola Tipos Extraligy HKM Zvolen - HC Slovan Bratislava 24. februára 2023 vo Zvolene. Foto: TASR - Ján Krošlák

Pre Zvolen to bola už štvrtá prehra po sebe, Slovan vyhral po dvoch prehrách.

Zvolen 24. februára (TASR) - Hokejisti HKM Zvolen prehrali v šlágri 41. kola Tipos extraligy doma so Slovanom Bratislava 0:2 a prišli o druhú priečku v tabuľke. Domácich predbehli o skóre Košice, ktoré vyhrali nad Novými Zámkami 4:0. "Belasí" si poistili prvé miesto a pred oboma súpermi vedú o šesť bodov.

Pre Zvolen to bola už štvrtá prehra po sebe, Slovan vyhral po dvoch prehrách. Sekundu pred koncom úvodnej tretiny ho poslal do vedenia v presilovke Liam Pecararo a hostia dali aj druhý gól v početnej výhode. V 50. minúte sa oň postaral Brant Harris. Domáci hrali od 16. minúty bez kapitána Mareka Viedenského, ktorý inkasoval zásah korčuľou do tváre.

HKM Zvolen - HC Slovan Bratislava 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 20. Pecararo (Takáč, MacKenzie), 50. Harris (Takáč, Kytnár). Rozhodovali: Štefík, Korba - D. Konc ml., Valo, vylúčení: 7:9, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 3755 divákov.

Zvolen: Trenčan - Messner, Hain, Mudrák, Hanna, Kubka, Sládok, Barcík – Jedlička, Viedenský, R. Bondra - Sideroff, Huntebrinker, Hecl - Turnbull, Marcinek, Zuzin - Kolenič, Šiška, Csányi

Slovan: Hlavaj - MacKenzie, Golian, Kallen, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo - Pecararo, Harris, Takáč - Fominych, Duke, Ščerbak - Kukumberg, Kytnár, Zigo - Török, Lipiansky, Minárik