Quantcast
< sekcia Šport

Slovan má v novej sezóne európske ambície, káder posilnil Čakvetadze

Na snímke sprava generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml., tréner Vladimír Weiss a kapitán tímu Vladimír Weiss ml. počas tlačovej konferencie pred štartom novej sezóny 4. júla 2022 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Čakvetadze má v gruzínskej reprezentácii na konte 14 štartov a päť gólov, pričom debutoval pod vedením súčasného trénera Slovana Vladimíra Weissa st.

Bratislava 4. júla (TASR) - Hlavným cieľom futbalového Slovana Bratislava je v nadchádzajúcej sezóne postup do skupinovej fázy jednej z európskych klubových súťaží. Tréner Vladimír Weiss bude mať k dispozícii niekoľko nových posíl vrátane Juraja Kucku či Gruzínca Giorgiho Čakvetadzeho, ktorého príchod na hosťovanie z belgického Gentu oznámil tím v pondelok.

"Náš cieľ je obhajoba majstrovského titulu, ešte podstatnejšie však je kvalifikovanie sa do skupinovej fázy jednej z európskych klubových súťaží," uviedol generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml. Káder kormidelníka Weissa posilnili aj belgický obranca Siemen Voet a venezuelský útočník Eric Ramirez. Ten sa gólovo presadil už pri svojej premiére v prípravnom zápase na pôde Zbrojovky Brno (2:2).

"Príprava bola veľmi krátka, odštartovala začiatkom júna a osem hráčov malo hneď reprezentačné povinnosti. Na to sa však nebude nikto pýtať, prišli posily, ktoré sme chceli a dobre ich poznám. Urobíme maximum," povedal Weiss st. K zmene by podľa neho malo prísť už len na brankárskom poste, ktorý nie je ako jediný zdvojený v dôsledku zranenia Michala Šullu. V spojitosti s jeho nahradením sa skloňujú aj mená František Plach či Matúš Macík. "V kádri zostáva zhruba 22 hráčov. Máme mužstvo s veľkými menami a takých, ktorí veľa odohrali. Momentálne máme každý post zdvojený, ešte však riešime brankára," dodal tréner.Okrem športových cieľov predstavil Kmotrík aj ďalší, ktorým je zvýšenie počtu divákov na zápasoch bratislavského tímu. "Divácky záujem nie je taký, ako by sme si predstavovali a nezodpovedá kvalite našich hráčov. Keď nastupuje osem reprezentantov a počet divákov sa nemení, musí byť niečo zlé. Výhovorkou už nie je pandémia ani to, že Slovan nemá štadión," povedal k tomuto problému riaditeľ a vyzval fanúšikov k väčšej účasti na zápasoch tímu.

Slovan otvorí sezónu v stredu, keď v 1. kole predkola Ligy majstrov privíta na Tehelnom poli gruzínske Dinamo Batumi. Tá domáca preň štartuje 16. júla na ihrisku nováčika z Podbrezovej. V nej budú "belasí" bojovať o piaty majstrovský titul v sérii.Slovan získal gruzínskeho reprezentanta Čakvetadzeho


Úradujúci slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava získal štvrtú letnú posilu. Stal sa ňou 22-ročný gruzínsky reprezentačný stredopoliar Giorgi Čakvetadze, ktorý prichádza na Tehelné pole na ročné hosťovanie.

Stále perspektívny ofenzívny stredopoliar pôsobil od roku 2017 v belgickom klube KAA Gent, kde bol vicemajster Belgicka a zahral si v skupinových fázach európskych pohárov. Jarnú časť uplynulého ročníka strávil na hosťovaní v Hamburgu. Do Slovana prichádza z Gentu na ročné hosťovanie. Čakvetadze má v gruzínskej reprezentácii na konte 14 štartov a päť gólov, pričom debutoval pod vedením súčasného trénera Slovana Vladimíra Weissa st.

"Aj štvrtou letnou posilou deklarujeme naše ambície a ciele v novej sezóne, v ktorej chceme urobiť maximum pre úspech. Získavame ofenzívneho hráča, ktorý nám môže svojou kvalitou jednoznačne pomôcť. Tešíme sa, že sa nám podarilo nájsť s Gentom spoločnú reč a získali sme Giorgiho Čakvetadzeho na ročné hosťovanie. Giorgi hrával v gruzínskej reprezentácii pod vedením trénera Weissa, ktorý ho teda dobre pozná a tiež vie, čo od neho môže očakávať. Verím, že aj vďaka tomu Giorgi rýchlo zapadne do tímu a bude preň prínosom, aj vzhľadom na blížiace sa zápasy v kvalifikácii Ligy majstrov," citoval oficiálny web Slovana generálneho riaditeľa klubu Ivana Kmotríka ml.

"Na Slovan som mal výborné referencie od Gurama Kašiu i Jabu Kankavu, s ktorými sa poznáme z gruzínskej reprezentácie. Sú to výborní hráči, teším sa však nielen na nich, ale na všetkých nových spoluhráčov. Poznám aj trénera Vladimíra Weissa st., pod ktorým som začínal v národnom tíme. Viem, čo od hráčov vyžaduje a aký futbal preferuje. Do Slovana prichádzam s túžbou pomôcť tímu k úspechu doma i v Európe. Najlepšie sa cítim na pozícii ofenzívneho stredopoliara, tzv. desiatky, no môžem hrať aj zľava. Neviem sa dočkať, kým si prvý raz zahrám na tomto štadióne. Teším sa na pôsobenie v Slovane," povedal Čakvetadze.