Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

Slovan zvíťazil v šlágri 35. kola v Košiciach 1:0, rozhodol Pecararo

Na snímke hráči Slovana po víťazstve nad Košicami v zápase 35. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HC Slovan Bratislava 3. februára 2023 v Košiciach. Foto: TASR - František Iván

O čestné buly sa pred búrlivou kulisou postaral rekordér v počte extraligových štartov v košickom drese Richard Jenčík.

Košice 3. februára (TASR) - Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v piatkovom šlágri 35. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice 1:0. Jediný gól zápasu strelil už v 4. minúte Liam Pecararo. "Belasí" sa po triumfe udržali na čele tabuľky pred Zvolenom, Košiciam priebežne patrí tretia priečka.

O čestné buly sa pred búrlivou kulisou postaral rekordér v počte extraligových štartov v košickom drese Richard Jenčík. Rýchly gól Pecarara po úniku, do ktorého ho uvoľnil obranca Patrik Maier, predznamenal gólovo úrodný zápas, no opak bol napokon pravdou. Slovanisti mali v úvodných dvoch tretinách viac nebezpečných príležitostí, ale brankára Jaroslava Janusa neprekonali. Napokon im k víťazstvu stačil jediný gól, keďže brankár Jared Coreau zmaril všetky strely súpera a pripísal si už siedme čisté konto v sezóne.

TEL - 35. kolo:

HC Košice - HC Slovan Bratislava 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Góly: 4. Pecararo (Maier, Harris). Rozhodovali: J. Konc ml., Žák - Valo, D. Konc ml., vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 6384 divákov.

Košice: Janus - Romančík, Southorn, Deyl, Olsson, Ferenc, Šedivý - Jääskeläinen, Pollock, Tybor - Bartánus, Slovák, Rogoň - Lamper, Linet, Paršin - Jokeľ, Havrila, Krasnozhon

Slovan: Coreau - MacKenzie, Golian, Beňo, Maier, Gachulinec, Sersen - Pecararo, Harris, Ščerbak - Fominych, Duke, Takáč - Haščák, Preisinger, Török - Lukošík, Kytnár, Zigo - Šotek