Viedeň 24. júla (TASR) - Slovenské hádzanárky sa 1. fáze kvalifikácie o účasť na budúcoročných majstrovstvách sveta v Srbsku stretnú v 1. skupine so Švajčiarskom, Gréckom a Fínskom.
Po odhlásení sa Veľkej Británie sa ťahalo len 15 tímov do štyroch skupín. Do play off, po ktorom sa už budú rozdávať miestenky, postúpia iba víťazi skupín.
"Pre nás je v Európe česť hrať s každým súperom," povedal pre TASR reprezentačný tréner Peter Sabadka a pokračoval:
"Samozrejme, že do kvalifikácie pôjdeme s tým, že by sme chceli odohrať kvalitné zápasy a pokiaľ možno aj čo najviac víťazných. V prípade, že by sa účastníci skupiny dohodli na turnaji na jednom mieste, ušetrilo by to asi náklady. Na druhej strane by divák prišiel o možnosť vidieť kvalitných súperov, čo si myslím by bola škoda."
Európa "dodá" na záverečný turnaj spolu 10 tímov, pričom usporiadateľ zo Srbska a obhajkyne titulu z Nórska už majú účasť istú.
Zloženie skupín 1. fázy európskej kvalifikácie o MS 2013:
1. skupina: SLOVENSKO, Švajčiarsko, Grécko, Fínsko
2. skupina: Rakúsko, Holandsko, Slovinsko, Izrael
3. skupina: Bielorusko, Poľsko, Litva, Taliansko
4. skupina: Turecko, Portugalsko, Azerbajdžan