< sekcia Šport

Slovenky delili od finále 3 desatiny, Szauderová: Sme smutné

Slovenské akvabely Naďa Daabousová a Diana Miškechová počas kvalifikácie voľných párových zostáv na 18. MS FINA v plaveckých športoch v kórejskom Gwandžu 16. júla 2019. Foto: TASR/AP

Vo štvrtok sa Daabousová spoločne s Chiarou Dikyovou predstavia v Duna aréne v technických zostavách.

Budapešť 11. mája (TASR) - Slovenské akvabely Nada Daabousová s Dianou Miškechovou obsadili v utorňajšej kvalifikácii voľných zostáv na ME v plaveckých športoch v Budapešti 13. miesto. Za prevedenie skladby "Dead Silence" z dielne Charlieho Clousera dostali od rozhodkýň známku 78,5000 bodu.

Od postupu do piatkového 12-členného finále ich delili iba tri desatiny bodu. Pred tromi rokmi v Glasgowe pri spoločnej premiére na ME skončili na 15. priečke. Kvalifikáciu podľa očakávania vyhrali favorizované Rusky Svetlana Kolesničenková so Svetlanou Romašinovou so ziskom 97,400 b. pred Ukrajinkami Martou Fjedinovou a Anastasiou Savčukovou.

Slovenská reprezentačná trénerka Nora Szauderová bola sklamaná, že jej zverenkám tesne ušiel postup. "Sme smutné, veď od finále nás delili tri desatiny. Dievčatá nepodali zlý výkon, výsledná známka však nebola taká, akú sme si predstavovali. Svoju úlohu zohral aj fakt, že štartovali už ako druhé v poradí a ich najväčšie rivalky išli až na konci," uviedla pre TASR Szauderová.

Vo štvrtok sa Daabousová spoločne s Chiarou Dikyovou predstavia v Duna aréne v technických zostavách. Súťaž sa mala pôvodne uskutočniť v utorok, museli ju však prerušiť a preložiť na iný termín pre poruchu podvodných mikrofónov. Pre Slovenky je šampionát v maďarskej metropole generálkou na júnovú olympijskú kvalifikáciu v Barcelone, na ktorej budú v súťaži párov bojovať o miestenky do Tokia.